Hlavní navigace

Centrální správa a sdílení dat s diskem Gigabit NAS od Verbatimu

20. 1. 2010

Sdílet

Centrální správa a sdílení dat s diskem Gigabit NAS od Verbatimu


Disk nabízí řešení centralizovaného ukládání dat pro domácnosti i malé kanceláře. Uživatelé Gigabit NAS mohou odlehčit pevným diskům ve svém počítači a uložit na tento sdílený disk až 1 400 filmů, 330 000 písniček, milion fotografií nebo jiná data a zároveň k nim bezdrátově přistupovat z několika počítačů nebo digitálních přehrávačů médií (včetně PlayStation 3 a Xbox) v témže čase.

Dva hostitelské USB 2.0 konektory umožňují připojení tiskáren, dodatečných pevných disků nebo jiných úložných zařízení přímo k disku Gigabit NAS. Přenosová rychlost realizovaná prostřednictvím Gigabit LAN umožňuje  přenos HD obsahu na ostatní zařízení. Díky integrovanému TwonkyMedia Serveru lze multimediální obsah disku NAS organizovat dle zvolených kritérií, např. hudbu podle alba či interpreta – data lze procházet a přehrávat s pomocí digitálního přehrávače médií, který je kompatibilní s UPnP/DLNA. Díky iTunes serveru lze centrálně sdílet hudební kolekce a přistoupit k nim prostřednictvím iTunes z libovolné síťové stanice. Nechybí ani klient sítě torrent či FTP server.

 

Gigabit NAS od Verbatimu

 

Síť lze nastavit a používat prostřednictvím protokolu Samba pro PC nebo prohlížeče Bonjour v počítačích Mac. Přístup k některým soukromým složkám je možné udělit pouze vybraným uživatelům. Pro jednodušší pravidelné zálohování poslouží software Nero BackItUp 4, který je rovněž součástí balení.

Disk Gigabit NAS od Verbatimu je již k dostání v obchodech v kapacitách 500 GB a 1 TB za 3929 Kč, resp. 4359 Kč (doporučená maloobchodní cena).

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?