Hlavní navigace

Netgear představuje přehrávač multimédií a videa z internetu na HDTV

20. 1. 2010

Sdílet

Netgear představuje Digital Entertainer Live


Společnost Netgear oficiálně uvádí na český trh kompaktní multimediální přehrávač podporující připojení k internetu v rámci produktové řady „Digital Entertainer.“ Nové zařízení Digital Entertainer Live (EVA2000) představuje  internetový přehrávač, který divákům umožňuje sledovat kolekce digitálních médií, videa ze služby YouTube a  další internetový obsah na televizních obrazovkách. Místo sledování stažených filmů a online videí na malých obrazovkách u počítačů nyní mohou uživatelé přehrávat kolekce médií uložených na paměťových USB zařízeních, v počítačích a síťových datových úložištích přímo na televizorech s vysokým rozlišením (HDTV) z pohodlí obývákových sedaček.

Kromě osobních kolekcí multimédií a služby YouTube mohou uživatelé procházet, stahovat a přehrávat zpoplatněné filmové novinky (pay-per-view). Na svých televizorech mohou také sledovat videa z široké palety internetových zdrojů, jako jsou Hulu, Netflix nebo CBS, prostřednictvím bezplatných zkušebních verzí softwaru a volitelných předplacených služeb.

 

Digital Entertainer Live

 

NETGEAR EVA2000 je domácí přehrávač médií typu „plug in and go“ (zapoj a používej) s dálkovým ovládáním, které uživatelům umožňuje přístup k digitálním filmům, videoklipům, hudbě či fotografiím přímo z paměťových USB zařízení a jejich sledování na televizorech. Stačí, když uživatel zapojí paměťové USB zařízení obsahující digitální média do jednoho ze dvou USB 2.0 portů na zařízení EVA2000 a připojí tento přehrávač ke svému televizoru pomocí HDMI nebo kompozitního kabelu. Přehrávač NETGEAR EVA2000 je rovněž vybaven běžnými konektory RCA pro připojení ke starším analogovým televizorům.

Díky integrovanému síťovému portu lze zařízení EVA2000 připojit ethernetovým kabelem k internetu a domácí síti, takže uživatelé získají přístup k digitálnímu obsahu uloženému v počítačích nebo síťových úložných zařízeních v domácí síti, stejně jako k internetovému obsahu přes webové rozhraní. Pokud uživatelé nemají poblíž televizoru k dispozici ethernetové připojení, mohou využít volitelného bezdrátového USB adaptéru pro přehrávač EVA2000 s označením EVAW111, který zařízení EVA2000 připojí k internetu a domácí síti prostřednictvím Wi-Fi. Pro připojení modelu EVA2000 k internetu a domácí síti lze případně použít i elektrické kabely – prostřednictvím zařízení typu powerline, například sady NETGEAR Home Theater Internet Connection Kit (XAVB1004).

Zařízení EVA2000 nabízí rovněž možnost bezplatného vyzkoušení služby VuNow, která zajišťuje přístup ke stovkám dalších internetových videí nebo internetovým televizním a rozhlasovým stanicím (např. Bloomberg, CNN Video, C-SPAN, ESPN, 2DF, Al Jazeera, BBC Worldwide, CCTV, DWTV, Euronews, EuroSport, France 24, Orange Sport, RTL či Sky News). Digital Entertainer Live je dodáván také s možností bezplatného vyzkoušení softwaru PlayOn. Při použití tohoto softwaru na počítači připojeném k internetu a domácí síti mohou uživatelé sledovat televizní pořady a filmy ze služeb internetového videa, jako jsou Hulu, Netflix, Amazon Video On Demand, BBC iPlayer, CBS, NFL, Australian Broadcasting Corp. a další, kdekoli je daná služba běžně dostupná přes internet.

Cena a dostupnost

Zařízení NETGEAR Digital Entertainer Live (EVA2000) je na českém trhu v prodeji  za doporučenou koncovou cenu 2 990 Kč. Bezdrátový USB adaptér pro Digital Entertainer Live (EVAW111) se začne prodávat během nejbližších týdnů za předpokládanou doporučenou koncovou cenu 799 Kč.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?