Hlavní navigace

Cisco inovovalo komponenty SAN, slibuje vysoký výkon

7. 6. 2013

Sdílet

Jde o systémy MDS 9710 Multilayer Director a Multiservice Fabric Switch MDS 9250i, který zvyšuje efektivitu díky poskytování důležitých služeb přímo v samotném zařízení.

Prvně jmenované řešení nabízí celkovou přepínací kapacitu 24 terabitů za sekundu, což je prý téměř trojnásobek datové propustnosti, jakou lze najít u ostatních podobných zařízení na trhu. Podporuje jak technologii Fibre Channel s vysokou hustotou, tak Fibre Channel over Ethernet, což umožňuje konzistentní síťové operace v SAN i LAN.

Podporuje také růst bez nutnosti úplné fyzické obměny („rip-and-replace)“ s celkovou přepínací kapacitou u Fibre Channelu 24 Tb/s a nabízí vysokou odolnost proti poruchám s plně redundantními (N+1) ventilátory, přepínací konstrukcí a napájecími zdroji či redundancí sítě (N:N).

Navíc podporuje až 384 16gigabitových portů Fibre Channel či Fibre Channel over Ethernet, a to v jediném šasi o velikosti 14 rackových jednotek (RU).

MDS 9250i zase zlepšuje efektivitu SANu.  Nabízí až 40 portů 16 GB FC/FICON ve svazku, 8 portů 10 GE FCoE a 2 porty  1/10GE FCIP/iSCSI, přičemž zajišťuje dodávku bohatého souboru storage služeb prostřednictvím licencování.

Umožňuje i zálohování, vzdálenou replikaci a další služby pro obnovu provozu po havárii na vzdálenosti WAN za pomoci FCIP tunelování.

Akcelerátor Cisco I/O (IOA), který je součástí  MDS 9250i,  poskytuje akceleraci pro aplikace MAN/WAN a drátové šifrování pro zálohu a replikační operace, což velmi zjednodušuje obnovu po havárii a plnění regulatorních nařízení.

Další komponenta, Data Mobility Manager, zase  umožňuje jednoduchou migraci dat z LUN do LUN nebo z pole do pole, a to rychle a bez přerušení přístupu k datům.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?