Hlavní navigace

Microsoft upravuje svůj podnikový software pro cloud i BYOD

7. 6. 2013

Sdílet

Jde například o update systémů Windows Serveru 2012 R2, System Center 2012 R2, novou verzi Windows Intune, jež bude k dispozici ke konci roku, nebo SQL Server 2014, který se ale na trh dostane až později.

Například novinky ve Windows Serveru 2012 R2 rozvíjí technologii virtualizace Hyper-V a softwarově definované sítě (SDN). Nabízejí i podporu pro tiering a deduplikci v rámci úložiště dat, ale také řešení Hyper-V Recovery Manager pro automatizaci obnovy provozu při využití technologie Hyper-V Replica.

Na tyto možnosti navazuje správa prostřednictvím produktu System Center 2012 R2, který poskytuje efektivní správu hybridního prostředí a ve spojení se službou Windows Intune prý umožňuje reagovat na  trendy spojené s BYOD (Bring Your Own Device).

Mezi hlavní novinky SQL Serveru 2014 patří transakční zpracování dat v paměti (kódové označení “Hekaton“), které společně s již dostupným analytickým zpracováním dat v paměti utváří unikátní komplexní in-memory databázové řešení.

Zároveň nová verze SQL umožní další hybridní scénáře jako nouzové obnovení v cloudu v případě výpadku on-premise databáze a zálohování do cloudu.

Kromě toho byla ohlášena i řada novinek platformy Windows Azure. K nim patří preview služeb Windows Azure BizTalk pro řešení podnikové integrace. Jako jediný poskytovatel cloudových řešení zavádí Microsoft účtování ve Windows Azure po minutách.

Přináší i řadu dalších vylepšení, která umožní předplatitelům vývojářské sítě MSDN na Windows Azure snadněji vyvíjet a testovat aplikace. Speciálně zaměřené na vývoj podnikových aplikací bude také nové Visual Studio 2013.

Veřejná preview nových verzí Windows Server, System Center a SQL Server budou k dispozici v nadcházejících týdnech.             

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?