Hlavní navigace

CorelDRAW Graphics Suite X5 je již dostupný

27. 2. 2010

Sdílet

CorelDRAW Graphics Suite X5

 

S více než 50ti novými nebo zdokonalenými funkcemi přináší CorelDRAW Graphics Suite X5 podle svých autorů zejména zdokonalení systémů pro správu a řízení, správy barev  a webové grafiky. Standardní součástí je také široká škála výukových materiálů a ucelený obsah grafických prvků. Download verze a zkušební verze jsou k dispozici okamžitě, v běžné  distribuci se produkt objeví před koncem měsíce března, a to v anglické, německé, francouzské, holandské, italské, španělské jazykové verzi stejně jako v brazilské portugalštině.

 

CorelDRAW Graphics Suite X5


Corel CONNECT je nová integrovaná aplikace synchronizovaná jak s CorelDRAW tak  i s Corel PHOTO-PAINT, která poskytuje přístup k obsahu počítače, sítě nebo přenositelných médií. Navíc podpora více než 100 všeobecně užívaných formátů souborů zaručuje uživatelům spolupráci a výměnu podkladů s klienty nebo kolegy.

Graphics Suite rovněž navazuje na svou tradiční nabídku písem, klipartů  a dalších, včetně:

•     10 000 kvalitních klipartů a digitálních obrázků  
•     1 000 volně použitelných digitálních fotografií ve vysokém rozlišení
•     1 000 písem OpenType včetně Windows Glyph List 4 (WGL4) a ryteckých písem
•     2 000 specifických šablon dopravních prostředků
•     350 šablon

 

Novinky

Nové  nástroje zahrnují novinku „B-Spline“, aktualizované prostředky umělecké tvorby, odstupňované zakončení kótovacích šipek, vylepšené nástroje pro propojení objektů a kótování a novou funkci „Segment Dimension“. Funkce „Síťová výplň“ byla také významně vylepšena, tak aby pomohla uživatelům navrhovat vícebarevně vyplněné objekty s plynulejšími barevnými přechody. Nové nástroje pro webovou grafiku umožňují uživatelům pracovat v režimu rastrů  v rámci CorelDRAW, detailně přímo v úrovni jednotlivých pixelů, s možností náhledu práce před jejím publikováním on-line.

Nový ukotvitelný panel Dokument  (v CorelDRAW) a Image (v Corel PHOTO-PAINT) umožňuje uživatelům ukládat barvy specifické pro určitý projekt a opakovaně používat barvy z předchozích projektů. Nadto byly do dialogových oken pro barvy dodány kapátka, palety barev a voliče barev napříč produktem. Dodatky nabízejí rychlejší a pohodlnější možnosti vzorkování barev.

Sada CorelDRAW Graphics Suite X5 zahrnuje CorelDRAW, aplikaci pro tvorbu vektorových ilustrací a stránkový zlom; Corel PHOTO-PAINT, aplikaci pro editaci obrázků; Corel PowerTRACE, pomůcku pro převod rastrů na upravitelnou vektorovou grafiku a Corel CAPTURE, pomůcku pro zachytávání snímků obrazovky jedním kliknutím.

Nově je v balíku přidán Corel CONNECT, vestavěný celoobrazový organizér obsahu, který dovoluje uživatelům prohledávat digitální obsah sady, svých počítačů nebo lokálních sítí  a tak rychle najít vhodný grafický prvek pro svůj projekt. CorelDRAW Graphics Suite X5 také zahrnuje celou řadu podpůrných funkcí, širokou škálu obsahových materiálů a podrobné výukové materiály.

Ceny a Dostupnost

Navrhovaná maloobchodní cena sady CorelDRAW Graphics Suite X5 je €599 EUR (17 500 Kč) pro plnou edici, nebo €299 EUR pro edici upgrade (8 500 Kč). Produkt je dosažitelný okamžitě formou stažení elektronické edice (ESD) ze stránek www.corel.com. Krabicové verze sady je možné objednat předem prostřednictvím společnosti Corel nebo v síti maloobchodních prodejců. Sada CorelDRAW Graphics Suite X5 je dostupná v angličtině, němčině, francouzštině, holandštině, italštině, španělštině a brazilské portugalštině. Ceny jsou uvedeny bez DPH.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality