Hlavní navigace

ČT nově nabídne dokumenty BBC v HD kvalitě

5. 3. 2010

Sdílet

Česká televize odvysílá proslulé dokumenty BBC v HD rozlišení

Česká televize představila nový rozpis svého vysílání v High-Definition (HD) rozlišení, dle kterého bude na "dvojce" ve vysoké kvalitě každý pátek možné zhlédnout proslulé dokumenty BBC.

Podle rozdělení využití HD kanálu České televize bude první program veřejnoprávní televize vysílat ve vysokém rozlišení každý den v týdnu mimo pátku, který je vyhrazen pro program ČT 2, na kterém se od 26. března každý pátek objeví dokument z dílny BBC. Nejprve přijde na řadu třídílný cyklus Tajemství života slonů, od 16. dubna pak seriál Fascinující proměny přírody, který bude však částečně přerušen kvůli přímým přenosům z mistrovství světa v ledním hokeji. Od září pak ČT ve vysokém rozlišení divákům nabídne dokumentární série Život na zemi Smrt velkých pravěkých predátorů, Legendární dravá ryba z řeky Kongo, Podmořský ráj v Celebeském moři, Tisíce tvoří společenství a Zachránci velryb.

Program ČT HD byl uveden do zkušebního provozu již loni v srpnu, jeho první "ostré" vysílání však přišlo až s nedávno ukončenou zimní olympiádou ve Vancouveru. Česká televize ale zjevně nehodlá program vysílající ve vysokém rozlišení zanedbávat a diváci se tak mohou těšit na další jedinečné obrazové zážitky.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality