Hlavní navigace

HP uvádí na trh tenké dotykové konvertibilní tablety

5. 3. 2010

Sdílet

HP představilo ultratenké dotykové konvertibilní tablety

 

Mezi přírůstky do portfolia HP patří:

-      HP EliteBook 2740p - tenký, multidotykový konvertibilní tablet, který se podle výrobce hodí zejména pro nasazení v oblastech zdravotnictví, vzdělávání, prodeje a dalších,

-      HP EliteBook 2540p - notebook řady EliteBook s váhou 1,53 kg, se hodí pro globální a velké korporátní podniky, veřejný sektor a společnosti, které potřebují robustní notebook s vysokým výkonem,

-      HP ProBook notebooky standardní řady „s“ - tři nové modely této výkonné řady nabízí nový design a barvy pro každodenní použití.

HP EliteBook 2540p

Výkonné a lehké notebooky pro businessmany na cestách

HP EliteBook 2740p Tablet PC s procesory Intel se standardním napětím kombinuje vlastnosti firemních notebooků HP s flexibilitou tabletu. Váha HP EliteBook 2740p začíná na 1,72 kg a LED displej má úhlopříčku 30,7 cm (12,1“) nebo volitelně displej pro použití ve venkovním prostředí s menším odrazem a vyšším kontrastem pro snazší prohlížení v přirozeném světle. Multidotyková gesta, pohyby prstu po obrazovce umožňují uživatelům procházení aplikací a menu, a také poskytují přístup k informacím a webovým stránkám.

HP EliteBook 2740p

HP EliteBook 2740p nabízí širokou variabilitu baterií pro dosažení optimální konfigurace váhy, včetně šestičlánkové Li-Ion baterie, která zaručí až pět hodin provozu, a volitelnou HP 2700 Ultra-Slim baterii, která poskytuje až 11 hodin při kombinaci se standardní baterií.

Volitelná HP 2740 Ultra-Slim Expansion Base umožňuje uživatelům zapojit svůj notebook do dokovací stanice a využívat periférie, aniž by je museli neustále připojovat a odpojovat. Tato dokovací stanice obsahuje jednotku DVD +/-RW a rozhraní DisplayPort, takže uživatelé jí mohou připojit k externímu monitoru. Dokovací stanice obsahuje také eSATA port, který umožňuje připojení vnějšího pole RAID, HDD nebo další optické mechaniky.

HP EliteBook 2540p nabízí firemním uživatelům výběr z procesorů Intel Core, a to buď se standardním napětím nebo s nízkým napětím pro větší flexibilitu. Dále je možné zvolit si optickou mechaniku nebo sekundární pevný disk. Jako nejlehčí notebook z řady HP EliteBook je 2540p vybaven LED displejem s úhlopříčkou 30,7 cm (12,1“), volitelnou 2megapixelovou webkamerou, softwarem na čtení vizitek a snímačem otisků prstů HP.

HP ProBook 4320s

Integrovaná technologie HP Mobile Broadband na systému Gobi umožňuje přístup na internet, intranet, e-mail a tedy zejména datům, zatímco HP Connection Manager 3.0 automatizuje propojení uživatelů s jejich upřednostňovanými sítěmi. HP EliteBook 2540p nabízí několik možností volby baterie podle požadavku na váhu, či naopak delší životnost, včetně 3článkové baterie, která vydrží až čtyři hodiny, 6článkové baterie, která poskytuje až osm hodin a 9článkové baterie, která nabízí až 10,5 hodiny.

Oba notebooky 2740p a 2540p jsou navrženy tak, aby vyhovovaly vojenským standardním testům MIL-STD-810G odolnosti proti vibracím, prachu, vlhkosti, nadmořské výšce, a vysokým či naopak příliš nízkým teplotám.

HP ProBook 4520s

HP se snaží prostřednictvím zlepšení konstrukce a technologického pokroku v produktech používat co méně prvotních surovin. U notebooku HP EliteBook 2540p proto tvoří recyklované pryskyřice minimálně 12 procent z celkového obsahu plastů. Kromě toho bude mít HP EliteBook 2740p a 2540p předinstalovanou zkušební verzi HP SkyRoom, což je software pro videokonference ve vysokém rozlišení (HD) v reálném čase.

Velký výkon pro malé a střední podniky

Společnost HP si pro malé podniky připravila nový design notebooků HP ProBook řady „s“, který zahrnuje odolný kovový kryt z kartáčovaného hliníku s matným povrchem, který je k dispozici v barevných variantách kaviár a červené „bordó“. Notebooky HP ProBook řady „s“ jsou k dispozici ve třech variantách s HD displejem s LED podsvícením: HP ProBook 4320s (33,8 cm / 13,3“), HP ProBook 4520s (39,6 cm / 15,6“) a HP ProBook 4720s (42,9 cm / 17,3“).

S cenou začínající na 12 999 Kč, nabízí notebooky HP ProBook řady „s“ cenově dostupnou kombinaci funkcí  vybaveného notebooku, včetně všech nových procesorů Intel Core i3, i5 a i7 z roku 2010, možnost výběru mezi integrovanou grafikou Intel HD Grafics a samostatnou grafickou kartou pro multimediální funkce ATI Mobility Radeon HD 4350 a výběr bezdrátových technologií.

Notebooky HP ProBook řady „s“ jsou vybaveny novými multimediálními ovládacími prvky pro video a například i předinstalovaným softwarem ArcSoft TotalMedia Suite, který uživatelům umožňuje přehrávat, editovat a vytvářet video a audio soubory. Sada obsahuje následující funkce: MediaImpression, TotalMedia LabelMaker, TotalMedia ShowBiz, TotalMedia Studio, TotalMedia Theater a WebCam Companion a ClickPad Gestures.

HP ProBook 4720s

Na všech nových noteboocích HP ProBook a HP EliteBook řady „p“ je k dispozici aplikace HP DayStarter, která umožňuje uživatelům získat přístup k určitým informacím ještě před tím, než se dokončí bootovací sekvence. Během startu Windows, který probíhá na pozadí, se zobrazí zvláštní obrazovka, která zahrnuje kalendář s událostmi na nejbližších 12 hodin, zobrazení stavu baterie a indikátor startování systému Windows.

HP EliteBook a většina notebooků řady HP ProBook obsahují také aplikaci HP QuickWeb, která umožňuje uživatelům přístup k internetu během několika sekund po zapnutí počítače. HP Power Asistent poskytuje celkový přehled nad vykazovanou spotřebou energie a umožňuje úsporu energie, prodloužení výdrže baterie a sledování okamžité spotřeby; součástí notebooků je klávesnice odolná proti náhodnému polití.

Ceny a dostupnost

-      Doporučená koncová cena pro HP EliteBook 2540p je 29 799 Kč bez DPH a dostupný bude v polovině dubna 2010.

-      Doporučená koncová cena pro HP EliteBook 2740p je 31 099 Kč bez DPH a dostupný bude v květnu 2010.

-      Doporučená koncová cena pro notebooky HP ProBook řady „s“ začíná na 12 999 Kč bez DPH a dostupné budou v polovině března 2010.

-      Doporučená koncová cena pro HP 2740 Ultra-Slim Expansion Base je 5099 Kč bez DPH a dostupná bude v květnu 2010.

Více informací o produktech, včetně specifikace produktů a obrázků, je k dispozici na webu www.hp.com/eur/notebooks.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?