Hlavní navigace

Čtečka elektronických knih Kindle od Amazonu bude brzy dostupná i v ČR

11. 10. 2009

Sdílet

Cena zařízení by se měla pohybovat pravděpodobně mezi 5000-6000 Kč. Toto zařízení s černobílým displejem disponuje podporou datových přenosů GPRS, EDGE i UMTS, nicméně novým uživatelům mimo území USA bude pravděpodobně omezeno využití přístupu na internet jen na stahování knih za určitý poplatek.

Právě Amazon patří mezi největší hráče na trhu s elektronickými knihami, přičemž ceny bestsellerů a novinek se nejčastěji pohybují mezi 11,99 a 13,99 dolary, nicméně lze najít i velké množství titulů za cenu 5,99 dolaru. Samozřejmě nabízené tituly se z největší části omezují jen na verze v angličtině, nicméně s rozšířením čtečky Kindle do dalších částí světa je pravděpodobné, že začnou být nabízeny i knihy v jiných jazycích. Otázka je, jak atraktivní bude pro Amazon čeština, díky relativně malému trhu, který ČR představuje a pravděpodobně také díky velmi limitovanému množství uživatelů, kteří si zde čtečku Kindle zakoupí. Do čtečky je možné také nahrávat vlastní dokumenty ve formátu PDF.

Prodej čtečky Kindle mimo území USA má začít začátkem přespříštího týdne, konkrétně 19. října. Podle analytiků je právě trh s elektronickými knihami jednou z velmi perspektivních oblastí, kterou čeká v nejbližších letech velký boom a lze očekávat, že se o něj začnou zajímat i takoví hráči jako Apple či Google. Více najdete v článku Elektronické knihy čeká velký nárůst zájmu, tvrdí analytici.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?