Hlavní navigace

Čtyři nové notebooky Lenovo řady ThinkPad s výdrží až 22 hodin

25. 2. 2010

Sdílet

Čtyři nové počítače ThinkPad

 

Model T410s podle společnosti Lenovo představuje tenké a lehké řešení určené pro mobilní uživatele, zatímco modely T410 a T510 se hodí pro náročné kancelářské uživatele. Mobilní pracovní stanice W510 zase vyhovuje potřebám profesionálů v datově a graficky náročných oborech, jako je například počítačový design a fotografie.

Nové počítače nabízejí díky volbě procesoru Intel Core zajímavý výpočetní výkon. Kombinace technologie Intel Core vPro a funkcí správy ThinkVantage od společnosti Lenovo umožňuje IT oddělení vzdáleně spravovat počítačovou síť a aplikovat nastavení napájení, profily připojení k internetu a další funkce. Kromě toho technologie Intel Turbo Boost u notebooků W510 a řady T automaticky zvyšuje takt procesoru, přičemž se dynamicky přizpůsobuje pracovní zátěži tak, aby měli firemní uživatele k dispozici výkon v případě jeho potřeby.

Nová W510 podporuje až 16 GB operační paměti a čtyřjádrové procesory. Má čtyři paměťové sloty pro osazení výkonnými 1333MHz paměťmi DDR3 do celkové kapacity 16 GB. Nabízí také profesionální grafickou kartu  Nvidia s 1 GB paměti a procesory Intel Core i7. Jako první ThinkPad nabízí také sériové rozhraní USB 3.0, pomocí kterého mohou uživatelé dosáhnout až desetinásobné rychlosti přenosu dat v porovnání s doposud rozšířeným USB 2.0.

W510

T410s nyní přichází s přepínatelnou grafikou Nvidia s 512 MB VRAM, notebooky jsou také dostupné s certifikací Lenovo Enhanced Experience pro Windows 7. To znamená, že by podle výrobce měly nabíhat rychleji než neoptimalizované počítače se stejnou konfigurací. Lenovo deklaruje, že na vybraných počítačích řady Think je start operačního systému Windows 7 v porovnání se systémem Windows XP nebo Vista až o 56 procent rychlejší a lze jej ukončit za pět sekund. Rádi tyto parametry ověříme v našem testu.

Novinky jsou  vybaveny USB porty s napájením a umožňují tak nabíjení MP3 přehrávačů, telefonů a jiných zařízení, když je počítač zapnutý, v pohotovostním režimu nebo pokud je vypnutý (je-li zapojen napájecí adaptér).

T410s

Společnost Lenovo dodává s počítačem aplikaci SimpleTap, která zjednodušuje používání dotykového displeje. Součástí je také volitelný kalibrátor barev, který měl premiéru už v první mobilní pracovní stanici ThinkPad W700 a který pomáhá nastavit vyvážení barev jemného displeje s velkým barevným rozsahem. Společnost Lenovo zjistila, že uživatelé použijí klávesy Delete a Escape v průměru až 700 krát týdně, a s ohledem na tento fakt počínaje notebookem T400s rozměry těchto kláves zvětšila.

T510

Pokud chce uživatel prodloužit svůj pracovní den bez připojení do elektrické sítě, nabízí Lenovo pro modely T410, T510 a W510 nový devítičlánkový akumulátor, se kterým je možné teoreticky dosáhnout až 22hodinové výdrže. Notebooky nabízejí volitelné 3G připojení prostřednictvím bezdrátových sítí HSPA pomocí technologie Qualcomm Gobi 2000.

Modely ThinkPad T510 a W510 jsou již nyní dostupné na našem trhu, ThinkPad T410 bude k dispozici v polovině března a ThinkPad T410s v dubnu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?