Hlavní navigace

CZ.NIC chystá konferenci o budoucnosti internetu, hlavní téma bude IPv6

15. 5. 2010

Sdílet

Sdružení CZ.NIC, správce české internetové domény .CZ, na začátek příštího měsíce (7. a 8. června) chystá dvoudenní konferenci pod názvem Internet a Technologie 10. Národní technická knihovna v pražských Dejvicích se tak stane "středem českého internetu", jelikož zde vystoupí řada specialistů z oboru, kteří se budou zabývat především dalším vývojem českého i celosvětového webu.

Hlavním tématem konference bude internetový protokol IPv6, který by měl v budoucnu nabídnout násobně více internetových adres než stávající IPv4. Příspěvky a diskuze se budou věnovat také dalším aktuálním tématům internetového světa, například DNS (podpis kořenové zóny, DNSSEC), doménové bezpečnosti nebo open source.

„Protože chceme internetovým tématům věnovat více času a prostoru, rozhodli jsme se letos uspořádat naši konferenci ve dvou dnech. Zájemce z řad internetové komunity, novinářů a studentů bych rád upozornil především na diskusi věnovanou IPv6. Ve dvou blocích chceme představit jak odborné prezentace, tak zkušenosti firem a názory odborníků z praxe. Zajímavá bude jistě panelová diskuse, v niíž vystoupí mimo jiné zástupce největšího českého poskytovatele internetových služeb (Seznam.cz), největšího českého ISP (Telefonica O2) nebo vedoucí oddělení integrace z Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky. Pozornost si ale jistě zaslouží i jiné přednášky. Z nich bych vybral například příspěvek kolegy Ondřeje Surého, který bude mluvit o podepisování kořenové zóny technologií DNSSEC,“ láká na červnovou konferenci Internet a Technologie 10 Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?