Hlavní navigace

Deduplikaci částečně delegovanou přímo na zálohovací software nabízí EMC

28. 5. 2010

Sdílet

Díky předání částí procesu deduplikace zálohovacímu serveru urychluje software DD Boost v průměru o 50 % agregovanou propustnost při zálohování v deduplikačních úložných systémech EMC Data Domain a zároveň podstatně snižuje zatížení zálohovacích sítí LAN a zálohovacích serverů.

Řešení DD Boost je podporováno zálohovacím softwarem třetích stran, jako jsou aplikace Symantec NetBackup nebo Backup Exec. V průběhu tohoto roku umožní software DD Boost obdobnou spolupráci systémů Data Domain s nástrojem EMC NetWorker.

Knihovna softwaru DD Boost se distribuuje na zálohovací server a rozpoznává příchozí datové segmenty in-line. Po zpracování dotazu do úložného systému Data Domain, který určí nové segmenty, software komprimuje a předá dál pouze jedinečné segmenty. Vedle zvýšení agregované propustnosti úložného systému při zálohování tento přístup snižuje provoz v místní síti o 80–99 %, protože redundantní datové segmenty, které by později byly zahozeny jako duplicitní, nejsou do sítě vůbec odesílány.

Tato technologie rovněž snižuje celkové využití prostředků na stávajících zálohovacích serverech o 20–40 % díky tomu, že minimalizuje zátěž spojenou s kopírováním dat. Samo řešení DD Boost dále umožňuje agregaci linek na úrovni aplikací, převzetí služeb při selhání a vyrovnávání zatížení, využití více linek s cílem dosáhnout optimální propustnosti a zároveň dále posiluje odolnost a flexibilní správu.

Podrobnosti o produktu a výhody pro uživatele

• Nové funkce softwaru DD Boost zvyšují agregovanou propustnost při zálohování v systémech Data Domain v průměru o 50 %. Například výsledek testu benchmark pro úložiště EMC Data Domain DD880, vlajkový systém s jedním řadičem, se zvýšil z 5,4 TB/h při uvedení produktu na dnešních 8,8 TB/h.

• Řešení DD Boost navíc zálohovacím aplikacím umožňuje ovládat software EMC Data Domain Replicator s efektivním využitím sítě, takže z konzoly zálohovací aplikace lze spravovat více kopií dat. Správce tak má k dispozici globální pohled na celé prostředí zálohování a obnovení po havárii.

• S využitím softwaru DD Replicator dokáže řešení DD Boost automatizovat ukládání v sítích WAN pro využití v případě obnovení po havárii, zálohování vzdálených poboček nebo v iniciativách konsolidace pásek z více lokalit. Mezisíťová (cross-site) deduplikace dále snižuje požadovanou šířku pásma, protože přes jednotlivé segmenty WAN se přenáší pouze první instance dat.

• Software DD Boost podporuje všechny systémy Data Domain, včetně nového diskového pole EMC Data Domain Global Deduplication Array.

Software DD Boost pro využití s aplikacemi Symantec NetBackup a Backup Exec je okamžitě dostupný. Software DD Boost pro nástroj EMC NetWorker bude k dispozici v druhé polovině roku 2010.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?