Hlavní navigace

Norton míří na mobily – formou bezplatných aplikací

28. 5. 2010

Sdílet

V první řadě půjde o bezplatnou aplikaci Norton Connect určenou pro smartphony se systémy Android a iPhone. Ta umožní uživatelům přistupovat k datům uchovaným v rámci cloudové úložné služby Symantecu. Dostupná bude pro ty, kteří si předplatili tradiční bezpečnostní produkty, jako je například Norton 360. I když je v současnosti mnohem běžnější přístup ze stolních počítačů nebo notebooků, Norton Connect dovolí na cestách snadno přistupovat ke specifickému obsahu, jako jsou například fotografie.

Na trhu by se měla novinka objevit v červnu toho roku, a to v elektronickém obchodě app store pro obě platformy. Verze pro Android bude navíc možné stáhnout i přímo od Symantecu.

Na stejný termín je připraveno uvedení na trh i produktu Norton Smartphone Security for Android 1.0. Jedná se o řešení pro ochranu dat a jejich správu, mimo jiné dovolí zablokovat mobilní telefon na dálku v případě jeho ztráty nebo ukradení. Zmíněný produkt bude rovněž schopen detekovat malware nebo označit aplikaci, která se chová podezřele – například že posílá pryč osobní data uživatele. Software Symantecu bude podle výrobce také obsahovat mechanismus pro blokování hovorů, dále tzv. roamingovou ochranu, kdy bude uživatel upozorněn na to, že není registrován v domácí síti, takže hrozí účtování vyšších poplatků, či zobrazení informací o volajícím.

Další novinkou, která však bude dostupná i pro další platformy než je Android, je bezplatné řešení Norton DNS – jde o službu, jež bude schopna zablokovat přístup na různé podvodné či nebezpečné webové stránky na základě její adresy – tento přístup může podle výrobce eliminovat přesměrovávání na jiné servery v případě elektronického bankovnictví, odhalit pokusy o phishing a podobně.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?