Hlavní navigace

Zařízení pro detekci a lokalizaci osob přes zdi či jiné překážky nabízí Retia

3. 5. 2009

Sdílet

Řešení fungující na bázi ultra širokopásmové technologie (UWB) je založeno na zjišťování a vyhodnocování pohybů ve sledované oblasti a dokáže rozpoznat i velmi malé pohyby, které mohou být průvodními jevy základních biologických funkcí člověka, jako je např. tlukot srdce a dýchání. ReTWis je vhodný zejména pro využití u zásahových jednotek, protiteroristických komand nebo ozbrojených složek. Své využití nalezne i v civilním sektoru. Neocenitelnou pomůckou bude pro záchranáře, kteří vyhledávají osoby v troskách budov, nebo pro hasiče.
ReTWis (Retia Through Wall Vision) je podle výrobce neocenitelný ve všech situacích, kdy je nezbytně nutné mít přesné informace o osobách, které se nacházejí za překážkou, a o jejich pozicích.
ReTWis je ve své podstatě kompaktní zařízení, které lze snadno přenášet a velmi rychle ho uvést v akci. Tělo je vyrobeno z odolného plastu. Samotné zařízení váží pouhých 7 kilogramů. Operátor jednoduše směruje ReTWis a na barevném displeji sleduje, zda přístroj zaznamenal živé objekty. Ty se zobrazují v podobě teček, přičemž každému živému objektu přísluší pouze jedna tečka.
ReTWis je prakticky bezúdržbová technologie, která na jedno nabití vydrží až 4 hodiny provozu. Kromě nabíjení přístroj nevyžaduje prakticky žádnou jinou údržbu. Jednoúčelnost je výhodná v tom, že není potřeba nic složitě nastavovat ani konfigurovat.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?