Hlavní navigace

Microsoft dává k dispozici Windows 7 RC na 13 měsíců zdarma

3. 5. 2009

Sdílet

Windows 7 RC k dispozici do 1. června 2010Microsoft dá uživatelům více než rok na bezplatné vyzkoušení operačního systému Windows 7 ve verzi Release Candidate, který bude dán k dispozici široké veřejnosti již v úterý. Společnost to ústy své tiskové mluvčí potvrdila ve čtvrtek. Avšak na otázku, z jakého důvodu je zkušební období Windows 7 RC tak dlouhé, odmítla mluvčí odpovídat.

Informace o datu expirace Windows 7 RC unikla již více než před měsícem, když Microsoft omylem předem zveřejnil stránku popisující některé detaily blížící se verze RC. „Nemusíte nikam spěchat při snaze získat Windows 7 RC," informovala stránka na konci března. „Verze RC bude dostupná nejméně do června 2010 a neurčili jsme žádný limit na počet produkčních klíčů, takže máte na její vyzkoušení spoustu času."

Plánovaná 13-měsíční životnost Windows 7 RC je oproti dřívějším produktům Microsoftu překvapivě dlouhá. Například Windows Vista RC1 a Windows Vista RC2 byly k dispozici uživatelům 9, respektive 8 měsíců.Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?