Hlavní navigace

Displej od 3M rozpozná 20 dotyků současně

15. 6. 2010

Sdílet

Dostupné technologie dlouho umožňovaly rozpoznání pouze jednoho či dvou dotyků. Výzkumníkům z technologické společnosti 3M to nestačilo, a proto vyvinuli monitor schopný rozpoznat 20 dotyků zároveň. Tento displej je momentálně uváděn na trh.

Novinka nabízí P-MVA panel s úhlopříčkou 22 palců a širokoúhlým rozlišením 1680x1050, který překrývá odolné sklo s úpravou proti odleskům. Dotykový senzor je založen na nové generaci projekční kapacitní technologie. Odezva i při všech 20 dotycích současně podle výrobce nepřekračuje 6 ms. S Windows 7 není potřeba instalovat žádné ovladače, po připojení monitoru je multidotykový režim ihned k dispozici. Ovladače pro Linux a Windows XP jsou také dostupné. Zájemci o tvorbu vlastních ovladačů mohou požádat o dokumentaci, takže výrobci speciálních řešení mají dveře otevřené. Pokud o monitor budete mít zájem, je k mání na britském eshopu amazon.co.uk za necelých 1300 liber. To v přepočtu činí zhruba 40 000 korun.

Displej od 3M rozpozná 20 dotyků současně

K čemu může být rozpoznání tolika dotyků dobré? Chystají se simulační aplikace pro armádu, řízení letového provozu, další pro rychlé třídění elektronických dokumentů a zájem projevují i velké firmy vyvíjející počítačové hry. Vývojář z Estonska chce pomáhat s léčením dětí trpícími kognitivními poruchami a připravuje pro ně kreslící aplikaci.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?