Hlavní navigace

Řešení pro prevenci ztráty dat s jednoduchým managementem nabízí Trend Micro

13. 6. 2009

Sdílet


Novou verzi svého řešení pro prevenci ztráty dat LeakProof 5.0 představila firma Trend Micro. Novinka je podle výrobce doplněna funkcemi, jež mají celý produkt zjednodušit a omezit náklady, které se často pojí s identifikací, monitorováním a blokováním citlivých dat.
V současnosti jsou k dispozici dvě vydání produktu: LeakProof Standard zabezpečuje údaje o zaměstnancích i zákaznících, a pomáhá tak organizacím prosadit dodržování zákonných ustanovení. LeakProof Advanced nabízí stejnou ochranu plus pokročilou jednoznačnou identifikaci DataDNA pro zabezpečení duševního vlastnictví a obchodních tajemství.
Data jsou stále častěji cílem útoků - jen za rok 2008 bylo údajně prolomeno zabezpečení více než 35 milionů datových záznamů, což je oproti předcházejícímu roku víc než dvojnásobek. Původcem téměř 80 % interních porušení bezpečnosti jsou autorizovaní zaměstnanci podniku. Ztráta duševního vlastnictví má dopad na konkurenceschopnost i tržní podíl společnosti a řešení pro prevenci ztráty dat je klíčem, s jehož pomocí firmy zastaví náhodné i úmyslné úniky dat.
Technologie DataDNA podle výrobce zajišťuje optimální přesnost a výkon pro identifikaci citlivých dat, takže zákazníci, kteří si pořídí LeakProof, prý ušetří v konečném důsledku čas i peníze. Technologie samotná zahrnuje propracované algoritmy, které extrahují „DNA" citlivých údajů ze souborů, záznamů, elektronické pošty i dalšího obsahu a uloží ji jako signatury. Takto získaná jedinečná sekvence DNA dokáže identifikovat informace v dokumentu podobně, jako lze identifikovat osoby pomocí otisků prstů.
Přesná metoda porovnávání otisků nabízená produktem LeakProof údajně nevrací takřka žádné falešné identifikace a umožňuje podnikům prohledat databáze otisků s miliony záznamů a okamžitě určit, zda se obsah shoduje.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?