Hlavní navigace

Notebook Satellite U500 - mobilní třináctka

13. 6. 2009

Sdílet

Notebook Satellite U500

 

Notebook Satellite U500 se vyznačuje stylovým designem s trojrozměrnou texturou v hnědé barvě. Aby měli zákazníci na výběr více možností, budou u notebooku Satellite U500 k dispozici dvě varianty designu: Jedna se vyznačuje elegantními chromovanými rámečky a klávesnicí, která může být podsvícená. Druhá verze nabízí cenově dostupnější design s rámečky stříbrné barvy a bez osvětlení klávesnice.

Toshiba

Díky hmotnosti začínající na 2,15 kg, základním rozměrům 317 × 230,6 mm a výšce 29,5 mm vpředu a 38,2 mm vzadu zaručuje notebook Satellite U500 vysokou mobilitu. Doba provozu při napájení ze standardní baterie  činí až 3,5 hodiny. Kvůli ochraně dat při pádu nebo nárazu je notebook Satellite U500 vybaven integrovaným snímačem pohybu do všech stran, který během zlomku sekundy odsune zápisovou hlavu pevného disku.

Zařízení Touch Pad s funkcí vícedotykového ovládání  umožňuje posouvání a další často používané operace. Program Toshiba ConfigFree zjednodušuje konfiguraci sítě a online přístup. Software PC Health Monitor poskytuje přehled o důležitých součástech stavu notebooku, například o teplotě a stavu baterie. Software rovněž pomocí speciální grafického uživatelského rozhraní upozorňuje uživatele na příznaky blížící se poruchy. Osm tlačítek umožňuje rychlý přístup k vybraným funkcím zvuku a videa a také k nástroji Toshiba Eco Utility, který usnižuje spotřebu energie.

Toshiba


13,3" displej WXGA Toshiba TruBrite má poměr stran 16:10, rozlišení 1 280 × 800 pixelů a svítivost 250 cd/m². Notebook Satellite U500 je řízen procesory Intel – maximálně typu Core 2 Duo, a má paměť DDR o kapacitě až 8 GB. Pevný disk může mít kapacitu až 500 GB. Zárukou grafického výkonu notebooku Satellite U500 je grafický procesor ATI Mobility Radeon HD 4570 s pamětí VRAM DDR3 až 512 MB.

Pro připojení k dalším zařízením je notebook vybaven různými rozhraními: rozhraním Bluetooth 2.1 s EDR, slotem Bridge Media 5 v 1, portem HDMI (High Definition Multimedia Interface), dvěma porty USB 2.0 a dalším kombinovaným portem eSATA/USB s podporou funkce Sleep-and-Charge, která umožňuje nabíjet zařízení přes rozhraní USB, i když je notebook vypnutý. Součástí notebooku je také jednotka DVD Super Multi (dvouvrstvá) včetně stylového zásuvného slotu. Notebook Satellite U500 nabízí webovou kameru s vysokým rozlišením (HD) a podporuje software Toshiba Face Recognition, který urychluje přihlašování k aplikacím chráněným heslem. Pro online přístup je v notebooku Satellite U500 integrováno připojení k bezdrátové síti LAN a síťové připojení Gigabit LAN.

Nový notebook Satellite U500 bude v Evropě, na Středním východě a v Africe k dispozici během léta 2009.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?