Hlavní navigace

Dominantní iPad má nového konkurenta, tablet PlayBook společnosti RIM

29. 9. 2010

Sdílet

Kanadská společnost RIM (Research In Motion), známá především produkcí smartphonů BlackBerry, oznámila, že trh s tablety obohatí o vlastního zástupce, tablet PlayBook. Toto pojmenování nového zařízení je nicméně mírně zavádějící, neboť ačkoliv si uživatelé mohou s tabletem díky jeho početným funkcím do sytosti vyhrát, primárně je dle společnosti určen právě pro podnikové zaměstnance. Jednou z předních vlastností PlayBooku je totiž schopnost spárování se smartphony BlackBerry prostřednictvím zabezpečeného Bluetooth připojení, díky čemuž uživatelé získají možnost jednoduché synchronizace dat nebo zobrazení obsahu smartphonu na větší obrazovce tabletu.

Přihlédneme-li k hardwarové konfiguraci, má se PlayBook rozhodně čím pochlubit. Vybaven byl 7palcovým LCD kapacitním dotykovým displejem s podporou technologie multitouch a v útrobách bychom nalezli dvou jádrový procesor tikající na frekvenci 1 GHz, 1GB operační paměť, Wi-Fi kartu (802.11 a/b/g/n) a Bluetooth adaptér, jen 3G modul zatím chybí, nicméně to by se mělo dle RIM v budoucnu změnit.

Mimo zmíněné hardwarové parametry se tablet pyšní podporou plnohodnotného multitaskingu a Flash Playeru 10.1 a ptáte-li se na konektorovou výbavu, k dispozici budou uživatelé mít micro-USB a micro-HDMI. V závěru nutno ještě zmínit, že tablet poběží na operačním systému QNX.

PlayBook bude podle tiskové zprávy společnosti RIM dostupný na americkém trhu počátkem příštího roku, nicméně vybraní vývojáři a korporátní zákazníci jej dostanou k testování již příští měsíc.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?