Hlavní navigace

Druhou generaci UCS, komplexního systému pro datová centra, představilo Cisco

8. 4. 2010

Sdílet

Nové servery v portfoliu UCS nabízí podle výrobce až o 50 procent více procesorových jader, o 300 procent vyšší výkon aplikací a čtyřikrát větší paměťový prostor využitelný pro jejich běh. Novinkou jsou rovněž nové fabric extendery Nexus, jež podporují 10gigabitový Ethernet, nebo nový fabric switch.

Konkrétně jde například o nové dvousoketové servery řady M2 B-Series a C-Series, které využívají procesory Intel Xeon 5600, dále čtyřpaticové servery, jež využívají čipy Intel Xeon 7500.

Portfolio UCS rozšířily rovněž fabric extendery nové generace Nexus 2248 a Nexus 2232, které podle výrobce přináší vyšší flexibilitu a škálovatelnost pro heterogenní prostředí datových center. Umožňují jim prý snížit objem kabeláže až o 70 procent, spotřebu energie a chlazení až o 30 procent a kapitálové výdaje až o 40 procent.

Do fabric extenderů byla také začleněna nová architektura FEX-link, která poskytuje otevřenou, flexibilní přístupovou vrstvu serverů podporující nyní jakoukoliv přepínací matici s podporou 100Mb, 1Gb a 10Gb Ethernetu, nativního Fibre Channelu, Fibre Channelu over Ethernet (FCoE), InfiniBandu over Ethernet, iSCSI nebo NAS. Architektura FEX-link také umožní systému v příštím roce šířku pásma až 160Gb na jeden blade.

Novinkou je rovněž přepínač MDS 9148 Multilayer Fabric Switch nenáročný na prostor a energii, který zahrnuje 48 portů 8Gb Fibre Channel na jeden rack a poskytuje tak podle výrobce nejvyšší hustotu šířky pásma v oboru. Nový switch nabízí flexibilitu pro prostředí virtuálních serverů se škálováním od 16 do 48 portů.

Změn doznal rovněž nástroj UCS Manager, s jehož pomocí mohou nyní pracovníci IT jednoduše přidělovat politiky pro využívání energie a chlazení na jednotlivé výpočetní kapacity v souladu s aktuálními pracovními požadavky.

Dosud byla v tomto směru řada IT manažerů omezena tím, že nevěděli, které aplikace na jednotlivém hardwaru v daném okamžiku běží a neopatrným zásahem mohli negativně ovlivnit chod některých důležitých procesů. Cisco současně rozšířilo podporu pro společnosti, které vyvíjí UCS Manager XML API. Vývojáři mají nově on-line přístup k výukovým videím, ukázkám kódů či nástrojům pro vývoj a testování.

Přínosy nového UCS dle výrobce:

• Až čtyřikrát vyšší výpočetní kapacitu oproti první generaci UCS.

• Až čtyřikrát vyšší kapacitu šířky pásma s existujícími šasi oproti první generaci UCS.

• Až o 92 procent méně bodů k řízení než starší sítě.

• Až o 30 procent vyšší propustnost pro aplikace s kartou Virtualized Interface Card.

• Až o 76 procent vyšší databázovou konsolidaci s paměťovým rozšířením.

• Až o 10 procent menší spotřebu energie v porovnání s obdobnými konkurenčními konfiguracemi.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?