Hlavní navigace

Ericsson chce integrovat Wi-Fi do sítí mobilních operátorů

27. 10. 2011

Sdílet

Řešení pro připojení k síti pomocí technologie Wi-Fi zvyšuje celkovou kapacitu sítě, zejména v oblastech s vysokým datovým provozem. Mobilní operátoři budou moci využít nové modely příjmů z velkoobchodní nabídky přístupu k síti Wi-Fi – nové řešení od Ericssonu může být základem budoucích obchodních dohod mezi mobilními operátory a provozovateli přístupových bodů Wi-Fi.

Řešení připojení k síti pomocí technologie Wi-Fi je součástí koncepce Ericsson HetNet. Toto řešení ověří přístroje se SIM kartou v registru HLR (Home Location Register) a naváže datovou komunikaci z přístupové sítě Wi-Fi přes mobilní packetovou síť až po vlastní síť mobilního operátora. Po ověření identity uživatele smartphonu v síti bude uživatel moci čerpat předplacené služby i v době, kdy bude připojen prostřednictvím technologie Wi-Fi. Uživatelé tak budou mít k dispozici stejné služby jako při připojení v mobilní síti.

První verze řešení, která je uvedena na trh v letošním roce, bude využívána k lokálnímu přesměrování datového provozu z brány SmartEdge BNG (Border Network Gateway).

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?