Hlavní navigace

Telefónica O2 nebude v ČR prodávat iPhone 4S. Nedohodla se s Applem

27. 10. 2011

Sdílet

Telekomunikační operátor Telefónica O2 včera oznámil, že české pobočky nebudou prodávat nejnovější smartphone americké společnosti Apple iPhone 4S. Současně doprodá zbývající kusy modelu iPhone 4 a nebude již nadále produkty Apple prodávat. Na vině jsou dle operátora nepřijatelné podmínky, jejichž dodržování Apple od prodejců svých produktů vyžaduje. Údajně se mělo jednat o příliš vysoké investice, které by měla společnost O2 investovat do marketingu, a vysoký počet kusů smartphonů, který by operátor musel povinně prodat.

Marketingový ředitel společnosti Telefónica Jiří Dvorjančanský k situaci sdělil: „Chceme našim zákazníkům nabídnout kvalitní portfolio mobilních telefonů za nejlepší možnou cenu. Apple však požaduje takové podmínky smlouvy o prodeji telefonů iPhone, že nejsme schopni tomuto cíli dostát. Nadále jsme nicméně otevření spolupráci s firmou Apple na stávajících i budoucích projektech za podmínky, že se dohodneme na oboustranně přijatelném obchodním modelu.

Operátor nicméně ujišťuje své stávající zákazníky vlastnící zařízení z produkce společnosti Apple, že jim bude i nadále poskytována zákaznická podpora.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?