Hlavní navigace

Eset nabízí mobilní dvoufaktorovou autentizaci, využívá nativní aplikaci i SMS

6. 3. 2013

Sdílet

Toto řešení podle výrobce vytváří další vrstvu bezpečnosti ověřovacího procesu vedle běžného uživatelského jména a hesla. Secure Authentication funguje na zařízeních iPhone a BlackBerry, dále na telefonech s operačním systémem Android, Windows Phone 7 a 8, Windows Mobile a také na přístrojích založených na J2ME.

Novinka podporuje i ověřování na základě SMS zpráv, což z něj dělá systém vhodný i pro starší mobilní telefony, které nativní aplikaci nepodporují.

Zatímco dosavadní řešení Esetu pro mobilní zařízení mají za cíl ochránit data přímo obsažená ve smartphonech, Secure Athentication poskytuje bezpečný přístup k firemním sítím z mobilních zařízení. Jedná se o systém klient/server, ve kterém server vytváří jednorázová hesla, která se zobrazují klientům. Uživatel pak použije toto unikátní heslo pro ověření totožnosti v rámci podporovaného systému. Na trh v České republice se dostane v nejbližších týdnech.

„Eset rozšiřuje své portfolio zabezpečení IT pro firemní klientelu. Reagujeme tak na rostoucí potřebu chránit majetek a know-how malých a středně velkých firem. Secure Authentication je řešení pro SMB, které nechtějí investovat do drahého hardwaru pro 2FA (dvoufaktorová autentizace) nebo nemají zájem o nasazení složitého řešení,“ říká Ignacio Sbampato, obchodní a marketingový ředitel společnosti Esetu.

Zcela novým softwarem od Esetu je i Cyber Security Pro, který je určen pro počítače Mac a nově obsahuje funkci rodičovská kontrola. Ta pomáhá rodičům dohlížet na online aktivity svých dětí. Produkt také chrání on-line identitu uživatelů při nákupech na internetu nebo při správě bankovního účtu. Uživatelé se mohou rozhodnout povolit nebo zablokovat veškerá příchozí a odchozí spojení u vybraných aplikací, služeb nebo čísel portů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?