Hlavní navigace

Facebook je podle odborníků stále velmi nebezpečný

5. 6. 2010

Sdílet

Facebook tento týden udělal několik kroků ke zvýšení bezpečnosti svých uživatelů včetně změn v nastavení soukromí. Podle bezpečnostních expertů ale slabá místa zůstávají.

Jednou z novinek, která byla ohlášena v uplynulém týdnu, je to, že vývojáři aplikací pro Facebook musí mít ověřený účet, aby mohli vytvářet nové aplikace pro tuto službu. Podle bezpečnostních expertů to však nezastaví výskyt podvodných aplikací, které mají za cíl infikovat uživatele adwarem či stahovat jim nežádoucí software do jejich počítače.

Niket Biswas, projektový manažer Facebooku, na vývojářském blogu tvrdí, že krok jeho společnosti má zvýšit integritu platformy Facebooku a že bude zaručeno, že každá aplikace je propojena s platným a skutečným uživatelským účtem. Vývojáři budou muset potvrdit legitimnost stého účtu pomocí mobilního telefonu nebo přidáním čísla svojí kreditní karty do účtu a stejné potvrzení Facebook vyžaduje i od uživatelů, kteří chtějí uploadovat např. velké video soubory.

I když Biswas konkrétně nemluví i podvodných aplikacích, je zmíněné opatření zcela jasně určeno k zastavení kyberkriminálníků, aby nezneužívali prostředí Facebooku k instalování škodlivého softwaru.

Pokračování článku hledejte na serveru Computerworld

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?