Hlavní navigace

Microsoft: velký balík oprav přijde v úterý

5. 6. 2010

Sdílet

Další úterní update nabídne 10 aktualizací opravujících hned 34 zranitelností ve Windows, Internet Exploreru, aplikacích Office a SharePointu.

Z deseti aktualizací Microsoft označil tři jako kritické. Podle čtyřúrovňového hodnotícího systému tedy opravují chyby představující pro uživatele největší hrozbu. Dva z těchto kritických updatů se týkají některých verzí systému Windows a třetí je pak určen pro prohlížeč Internet Explorer.

Co do počtu oprav je tento balíček aktualizací skutečně obrovský. Microsoft jím vyrovná rekord z října loňského roku, kdy rovněž uvolnil celkem 34 oprav. Podle Andrewa Stormse, ředitele informačních technologií v nCircle Network Security, jde však prý tentokrát o update s menší důležitostí, nicméně Microsoft alespoň pochválil za opravu dvou chyb z předchozích měsíců. Tou první, na kterou byl Microsoft upozorněn v únoru, je zranitelnost v Internet Exploreru, která útočníkovi umožňuje přístup k obsahu pevného disku. Druhá oprava pak řeší dubnový bezpečnostní problém v programu SharePoint Server 2007.

Pokračování článku hledejte na serveru Computerworld.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?