Hlavní navigace

Fujitsu bude prodávat nový nejtenčí smartphone

29. 11. 2011

Sdílet

Minulý měsíc jsme vás informovali o novém smartphonu Droid Razr, který výrobce Motorola hrdě prohlašoval za nejtenčí smartphone na světě dosahující tloušťky maximálně 7,1 mm. Nezbývá nám než konstatovat, že japonská společnost Fujitsu brzy shodí Motorole hřebínek, neboť v příštím roce vypustí na trh smartphone Arrows F-07D, jenž chloubu Motoroly Droid Razr předčí o celé 4 mm.

Zahraniční weby upozornily na dokumenty nacházející se na webu americké regulační autority FCC (Federal Communications Commission), mezi nimiž naleznete fotografie zařízení a další technické informace včetně uživatelského manuálu (pro ty, již vládnou japonštinou).

V těle o tloušťce pouhých 6,7 mm se ukrývá poměrně výkonný hardware. Smartphone je vybaven jednojádrovým 1,4GHz procesorem Snapdragon, 512MB operační paměti RAM, 1GB interní paměti a 4palcovým OLED displejem s rozlišením 480 x 854 pixelů a odolným sklem Gorilla Glass. Zařízení poběží na operačním systému Android Gingerbread 2.3.

Novou žiletku bude v roce 2012 prodávat nejprve v Japonsku telekomunikační operátor NTT Docomo. Kdy se telefon objeví na ostatních trzích a jaká bude maloobchodní cena, však zatím není známo.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?