Hlavní navigace

GE vyvinula materiál pro optický disk schopný pojmout 500 GB dat

27. 4. 2009

Sdílet

500 GB optický disk z dílny GE


Díky nově vyvinutému holografickému materiálu budou moci diskové nosiče o rozměrech klasického DVD disku pojmout až 500 GB dat. Na nový typ disku budou moci zapisovat data (a zpětně je číst) klasické DVD přehrávače. Microholografický materiál z dílny GE v podobě přenosného disku pojme stejný objem dat jako 20 Blu-ray nosičů či 100 DVD disků.

 

„Průlom vývojářů GE je velkým krokem vpřed pro novou generaci holografických uchovatelů dat pro každodenní používání spotřebitele," říká ředitel tohoto výzkumného programu Brian Lawrence.

 

GE ve svém dnešním oznámila také předpokládaný počátek komerčního prodeje velkokapacitních optických disků, který by měl nastartovat v roce 2012. Disky by dle prohlášení měly být čitelné na zařízení podobných Blu-ray a DVD přehrávačům. „Jelikož budou naše microholografické disky uživatelé moci přehrát na podobných optických mechanikách jako jsou dnešní Blu-ray, technologie bude velmi cenově výhodná a tedy dostupná pro každou domácnost," říká Lawrence a futuristicky dodává: „Den kdy budete moci uložit celou vaší filmovou sbírku ve vysoké kvalitě například spolu s 3D podporou je blíže než si myslíte."

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality