Hlavní navigace

Prasečí chřipka postihla i počítačový svět. IT giganti omezují své aktivity v Mexiku

27. 4. 2009

Sdílet

Prasečí chřipka zasáhla již i IT svět


Firmy Panasonic a Sharp během víkendu přerušily veškeré plánované obchodní cesty do Mexika kvůli zdejšímu nebezpečí prasečí chřipky. Další firma Sony již začala žádat své zaměstnance, aby se pokud možno vyhnuli cestám do Mexico City a zřejmě již brzy také rozhodne o zákazu jakýchkoli obchodních cest do Mexika.

Mnoho společností vyrábějících spotřební elektroniky přitom využívá Mexiko jako základnu pro výrobu produktů pro severoamerických trh z důvodu zdejší levné pracovní síly a blízkosti USA, kde je pro zboží největší odbyt. Sharp a Sony zde vyrábějí své LCD televize a Panasonic mimo televizí i mnoho další elektroniky.

Prasečí chřipkou se již nakazilo přes 1600 lidí a více jak 100 na ni zemřelo. První potvrzený případ je již v Evropě (ve Španělsku) a je zřejmé, že i starý kontinent se této chorobě v budoucnu nevyhne. Zdravotnické organizace již burcují výkonné orgány EU k zavedení preventivních opatření a připravení se na pandémii, která by v celkovém důsledku výrazně zasáhla i IT sektor.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?