Hlavní navigace

Gigabitové přepínače umožňující přes síť napájet zařízení s příkonem až 30 W představil NetGear

2. 9. 2009

Sdílet


PoE+ je založeno na draftu IEEE802.3at, který umožňuje napájet například vícekanálové bezdrátové přístupové body, IP kamery či IP telefony s dotykovými displeji.
Přepínače GS7xxTPS obsahují dvojici HDMI portů přinášející široké stohovatelné pásmo s kapacitou až 20 Gb/s. Uživatelé mohou takto propojit až šest přepínačů, resp. 288 portů, a spravovat vše prostřednictvím jediné IP adresy.
Mezi další funkce přepínačů patří také silnější ochrana prostřednictvím standardu 802.1x pro ověřování a filtrování (ACL), což umožňuje povolení nebo odepření přenosu v závislosti na konkrétních MAC či IP adresách.
Priorita řazení zase zajišťuje, aby přenos dat s vysokou prioritou proběhl efektivně i během přetížení - firmy využívající např. VoIP telefonii nebo videokonference tak jsou schopny upřednostnit přenos hlasu a videa před jinými aplikacemi. Novinky poskytují i rozsáhlé možnosti nastavení vlastností QoS, jako třeba systém upřednostňování na základě standardu 802.1p, Layer-3 (DSCP) prioritizace či omezování rychlosti.
Přepínače budou na českém trhu v nejbližších týdnech za doporučenou cenu od 890, resp. 1 700 dolarů.
„SMB firmy volí stále častěji VoIP, bezdrátové a další konvergované technologie pro zvýšení produktivity a modernizaci svých sítí, proto požadují velmi pokročilou infrastrukturu přepínačů s výkonem dimenzovaným i pro budoucí využití," řekl Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti Netgear pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. „Nová generace přepínačů ProSafe GS7xxTPS dokonale uspokojí nároky všech klíčových firemních aplikací, a nabízí výkon, snadné použití i vysokou spolehlivost za dostupné ceny."

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?