Hlavní navigace

Gmail prožívá již druhý letošní výpadek

11. 3. 2009

Sdílet

Někteří uživatelé Gmailu se opět nemohou dostat do svých schránek

 

Gmail je nedostupný dosud nedefinovanému počtu uživatelů, kteří si budou muset počkat ještě několik hodin, než budou moci svůj email znovu používat. Včera odpoledne Google na svých stránkách zveřejnil informaci, že  nepříznivá situace může trvat ještě 24 až 36 hodin. Tiskový mluvčí Google nynější situaci komentoval slovy: „Stále pracujeme na vyřešení problému, který postihuje naše uživatele. Jsme si vědomi toho, jak důležitý je pro ně náš email, takže bereme všechny problémy tohoto typu velmi vážně a omlouvám se za jakékoli nepříjemnosti, které jsme tímto způsobili.“

 

Oproti výpadku na konci února však tento postihl pouze malou skupinu uživatelů. Na druhou stranu může tnastalá situace trvat více než desetinásobek doby předchozího výpadku, který znemožnil užívání emailové stránky lidem na dvě a půl hodiny.

 

Výpadky Gmailu postihují obvykle všechny skupiny lidí od běžných uživatelů využívajících Gmail k osobní korespondenci až po ty, kteří jsou na něm pracovně závislí kvůli jeho provázanosti se službou Google Apps, jejíž funkce dnes využívá nejeden podnik. Důvodem toho je, že Google pro všechny výše uvedené potřeby používá stejnou informační strukturu s jediným centrem.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?