Hlavní navigace

Google údajně opustí Čínu již 10. dubna

21. 3. 2010

Sdílet

Google prý opustí Čínu 10. dubna


"Obdržel jsem informaci, podle které Google opustí Čínu desátého dubna, avšak Google ji zatím oficiálně nepotvrdil," řekl pro list China Business News nejmenovaný níže postavený manažer Googlu. Na dotaz ComputerWorldu mluvčí Googlu odvětila, že "Google v minulosti opakovaně řekl, že nebude o jednání s čínskou vládou uvádět žádné podrobnosti."

Reportáž v čínském listu přichází jen pár dní poté, co se začalo spekulovat o tom, že rozhovory mezi internetovým gigantem a čínskou vládou uvázly v mrtvém bodě. Například Wall Street Journal před týdnem informoval o tom, že čínská vláda tamní zpravodajské webové stránky začala informovat o tom, že je pravděpodobné, že Google v nejbližší době v zemi ukončí své operace.

"Je vidět, že to Google myslí vážně a kdyby kapituloval, silně by to poškodilo jeho reputaci," říká Ezra Gottheil ze společnosti Technology Business Research. "Není vyloučeno, že se Google do země za rok nebo dva vrátí, ale právě teď se musí stáhnout." Google poprvé pohrozil pozastavením svých operací v Číně v lednu po té, co oznámil, že na čínskou verzi jeho vyhledávače byly podniknuty sofistikované kybernetické útoky. Od té doby Google jedná s tamní vládou na podmínkách dalšího setrvání v zemi.

Zdroj: ComputerWorld

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?