Hlavní navigace

Google se loučí se službami Health a PowerMeter

28. 6. 2011

Sdílet

Podpora Google Health bude ukončena 1. ledna 2012, data budou dostupná ke stažení do 1. ledna 2013. Google PowerMeter pak skončí 16. září 2011. Obě služby byly založeny na myšlence, že pokud budou mít lidé lepší informace, budou při péči o své zdraví a při správě výdajů za domácí energie moci činit lepší rozhodnutí. Google oznámil ukončení podpory služeb dopředu proto, aby si z nich uživatelé mohli jednoduše stáhnout svá data nebo je převést jinam.

Portál Google Health je propojen s řadou dalších služeb a fungoval jako sběrné místo pro všechna zdravotní data uživatele a členů jeho rodiny. Služba se však nerozšířila mezi uživatele tak, jak Google očekával - využívala ji jen úzká skupina nadšenců.

PowerMeter představuje službu propojenou s inteligentními měřiči po celém domě a slouží k úspoře spotřebované energie. Google při spuštění uváděl, že díky informacím z PowerMeteru budou zákazníci moci ušetřit až 15 % svých nákladů na energie. Služba se však rozšířila pouze v několika amerických státech a Bílý dům minulý měsíc oznámil, že poskytne všem spotřebitelům snadný přístup k informacím o jejich energiích, takže PowerMeter ztratil smysl.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?