Hlavní navigace

Google se snaží pomoci Internet Exploreru prostřednictvím Chrome Frame

25. 9. 2010

Sdílet

Google odstranil nálepku "beta" ze svého doplňku Chrome Frame, který podle něj "umožní uživatelům přistupovat k moderním webovým technologiím jako je HTML5 i na starších prohlížečích."

Konkrétně jde o prohlížeč Internet Explorer  od Microsoftu a jeho verze 6, 7 a 8. Chrome Frame, který byl poprvé představen minulý rok, Google využívá u některých vlastních služeb, jako jsou Docs, YouTube nebo sociální síť Orkut. S vydáním stabilní verze Chrome Frame se Google snaží pomoci vývojářům, aby mohli své webové aplikace udělat přístupné i pro IE6, 7 a 8. "Některé z těch (HTML5) funkcí Internet Explorer nepodporuje, zvlášť jeho starší verze," řekl softwarový inženýr Alex Russell z Googlu. "A aby se dostaly k uživatelům IE, musejí vývojáři často investovat spoustu času do vytvoření doplňkových řešení. Někdy také musejí funkce své aplikace pro IE limitovat."

Díky Chrome Frame mohou vývojáři vytvářet aplikace, které budou fungovat jak v prohlížeči Chrome, tak v IE. Chrome Frame přidá do webových stránek tag, který zjišťuje, zda má uživatel nainstalován tento doplněk. Pokud jej  bude mít, zobrazí se mu webová stránka s rozšířenými funkcemi (využívajícími například HTML5), jinak se vykreslí v omezené podobě. Chrome Frame funguje na operačních systémech Windows 7, Vista a XP SP2 (a SP3).

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?