Hlavní navigace

Office Web Apps umožňuje vkládat na web prezentace a interaktivní tabulky

25. 9. 2010

Sdílet

Online verze kancelářského balíku Microsoft Office Web Apps, jenž byl spuštěn letos v červnu, umožňuje svým uživatelům vytvářet, upravovat a sdílet dokumenty vytvořené v aplikacích Excel, Word, OneNote a PowerPoint. Dle společnosti Microsoft ji i navzdory celé řadě negativních recenzí využívá 20 milionů lidí, od kterých Microsoft za dobu jejího fungování obdržel přes 25 000 návrhů, jak tuto službu vylepšit.

A k tomu došlo příhodně právě v tentýž týden, kdy společnost Oracle na své konferenci Open World oznámila, že se blíží uvedení jejího cloudového kancelářského balíku, jenž je postaven na Open Office.

S novou verzí balíku Office Web Apps budou moci uživatelé obohatit své webové stránky o prezentace v PowerPointu a pracovní listy tabulkového procesoru Excel, který se budou v případě změny původního dokumentu samy aktualizovat. Rozšířeny byly i možnosti online editace a byla spuštěna obrázková knihovna, z jejíchž regálů mohou uživatelé vkládat obrázky do svých prezentací.

Pracovní listy vytvořené v Excelu se přidaly ke skupině dokumentů z Wordu a PowerPointu, které lze snadno prohlížet i na mobilním telefonu a navíc se rozrostla působnost této online kancelářské sady do dalších sedmi zemí, jimiž jsou Austrálie, Rakousko, Belgie, Francie, Německo, Rusko a Švýcarsko.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?