Hlavní navigace

Hackeři se najdou také mezi neonacisty, zaútočili na web památníku Buchenwald

29. 7. 2010

Sdílet

Skupina pravicově zaměřených hackerů včera provedla útok na oficiální webové stránky sloužící jako vzpomínka na hrůzné dění v koncentračním táboře Buchenwald. Počítačovým pirátům se podařilo vymazat Knihu mrtvých sloužící jako seznam obětí a nahradili ji nacistickými symboly a hesly včetně výhrůžky říkající: "My se vrátíme".

Hackeři z webu také zcela odstranili informace o někdejším pobočním táboře nucených prací Mittelbau Dora představujícím nacistickou zbrojní továrnu a přidali odkazy na internetové stránky s obsahem popírajícím holocaust.

Dle agentury Reuters se šéf nadace spravující buchenwaldský památník Volkhard Knigge k celé situaci vyjádřil slovy: "Zničením služeb a dokumentace, které poskytujeme, například Knihy mrtvých buchenwaldského koncentračního tábora, se pachatelé pokusili vymazat vzpomínku na oběti zločinů nacismu".

Napadený web je nyní opět v provozu, nicméně návštěvníkům se ihned po vstupu na stránky buchenwald.de zobrazí okno se zprávou odsuzující proběhlý útok.

Koncentrační tábor Buchenwald byl založen roku 1937 a za dobu sedmi a půl let jím prošlo necelého čtvrt milionu vězňů, z nichž asi 56 000 zahynulo, nebo bylo popraveno. V táboře Mittelbau Dora bylo nuceno pracovat okolo 60 000 lidí, z nichž zhruba třetina zemřela.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?