Hlavní navigace

HP nabízí produkty na bázi nového energeticky úsporného ethernetového standardu

17. 12. 2010

Sdílet

Společnost HP oznámila, že uvádí na trh produkty založené na novém standardu energeticky úsporného ethernetu, na jehož vývoji se podílela. Síťové prvky podporující tento nový standard umožňují podle HP uživatelům snížit spotřebu elektrické energie i náklady na provoz informačních technologií.

Standard IEEE Energy Efficient Ethernet (IEEE 802.3az) snižuje spotřebu elektrické energie IT zařízení automatickým a průběžným přizpůsobováním spotřeby aktuálnímu provozu mezi přepínači a dalšími zařízeními připojenými v síti. Nové moduly HP E-Series zl jsou přepínači s podporou energeticky úsporného ethernetového standardu IEEE, které se spolu s připojenými zařízeními automaticky přepínají do režimu spánku, pokud nepřenášejí žádná data.

Produkty podporující energeticky úsporný ethernet přecházejí během nečinnosti do režimu spánku, v němž mají mnohem nižší spotřebu energie, než při nečinnosti s plným napájením. Nový standard přitom umožňuje připojeným zařízením obnovit plné spojení ihned, jakmile dojde k požadavku na přenášení dat. Vzhledem k tomu, že většina síťových aktivit probíhá nárazově, jsou síťové prvky podle HP platformou vhodnou pro nasazení energeticky úsporného ethernetu, který na základě provozu v síti automaticky reguluje okamžitou spotřebu energie. V budoucnu se bude standard energeticky úsporného ethernetu používat napříč nejrůznějšími zařízeními včetně serverů, notebooků a bezdrátových přístupových bodů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?