Hlavní navigace

HP ohlašuje změny ve službách i v síťovém portfoliu

21. 4. 2010

Sdílet

Nové portfolio HP Client Infrastructure Services klade podle zástupců firmy důraz na zjednodušení správy, zvýšení produktivity zaměstnanců a zmírnění obchodních rizik. Zástupci HP doporučují hybridní model infrastruktury, který zahrnuje kombinaci nových a tradičních počítačů, virtuálního pracovního prostředí i virtualizaci aplikací. Nové služby se zaměřují mimo jiné na segmentaci koncových uživatelů a odpovídající optimalizaci koncových zařízení, na racionalizace aplikací nebo na integrovanou správu klientů.

Divize HP Networking (dříve ProCurve networking) současně ohlásila novou strukturu produktů odrážející situaci po akvizici společnosti 3Com. Řada A je určena pro nejnáročnější zákazníky, produkty s označením V pro zákazníky citlivé na cenu, řada E se pak nachází mezi nimi. Čtvrtá řada je označena písmenem S a obsahuje bezpečnostní řešení. V této souvislosti HP oznámilo i rozšíření své produktové řady HP Secure Advantage o proaktivní ochranu před hrozbami TippingPoint z původního portfolia 3Comu. Jiří Matouch, business manažer HP Networking ČR, u nových produktů vyzdvihuje kromě výkonné architektury především integrovanou správu, nízké TCO a použití otevřených standardů.

Podle Pavla Klimuškina, manažera divize ESSN (Enterprise Storage, Servers and Networking), IT v současné době snížených rozpočtů mnohdy nedokáže dostatečně podporovat inovace ve firmě. Datová centra budoucnosti by proto měla být postavena na konvergované infrastruktuře složené ze standardizovaných prvků – serverů, storage, sítě, napájení a chlazení i správního softwaru. Taková datová centra třetí generace podle jeho slov přispějí ke snížení fixních nákladů a k uvolnění prostředků právě k investicím do inovací.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality