Hlavní navigace

HP vsadí namísto Itania na procesory x86

16. 5. 2014

Sdílet

Podle pozorovatelů jde o významnou změnu pojetí této řady, která umožní získat i náročné uživatele, kteří se však nechtějí zaměřovat na RICS procesory nebo třeba Intel Itanium.

Platformu Nonstop přitom využívají banky nebo telekomunikační poskytovatelé, tedy firmy, která jsou ochotné za vyšší spolehlivost systémů si připlatit.  Kromě samotného Nonstop OS ale HP musí portovat na novou platformu i svou databázi SQL MX database a aplikační server Pathway.

Partneři HP už dělají testy nového řešení. HP přitom slibuje „plnou aplikační kompatibilitu“ pro Nonstop x86, i když zatím neuvedlo, jak tak učiní- detaily prý zveřejní až později.

Podnikové servery však představily i další firmy – například Asus má nově zařízení řady ESC4000 G2Svelikosti 2U, které využívají dvoujádrové procesory Intel Xeon E5-2600 v2 a jež jsou určené pro prostředí, která vyžadují vysoký výpočetní výkon (HPC), jako jsou například vědecké ústavy, strojírenské obory, finanční modelování a virtualizace.

Servery nabídnou vylepšený systém chlazení, šest pozic pro 2,5palcové disky SATA vyměnitelné za provozu a devět rozšiřujících slotů PCI Express 3.0 (PCIe 3.0) x16.

Huawei zase má nově 4soketové servery 4P v3 s čipy Intel E7 a s podporou až 60 výpočetních jader a pamětí až 6 TB. To z nich činí platformu vhodnou pro kritické aplikace, jako jsou databáze, virtualizace, business intelligence (BI) či high performance computing (HPC).

Nové stroje přinášejí například zvýšenou odolnost proti selhání systému (fault tolerancy a fault isolation) či  tzv. zrcadlení a přelévání paměti (sparing), které předchází v případě selhání paměťového hardwaru výpadkům systému.

Integrovaný software pro správu (iMana) monitoruje provoz systému, zobrazuje varování a predikuje chyby komponent. Pro lokalizaci poruch je k dispozici diagnostický panel, což zkracuje dobu potřebnou k řešení problému.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?