Hlavní navigace

Nový HTC Smart staví na konceptu Sense

9. 1. 2010

Sdílet

Nový smartphone HTC Smart staví na konceptu Sense

Rozměry nového HTC Smart dosahují 104 × 55 × 13 mm, přičemž hmotnost zařízení činí 108 g. Dotykový rezistivní displej nabízí úhlopříčku 2,8" a rozlišení QVGA. Procesor pracuje na frekvenci na 300 MHz a je doplněn 256 MB RAM. Li-Ion akumulátor o kapacitě 1 100 mAh má podle výrobce přinést až 600 hodin pohotovostního režimu, maximální doba hovoru činí 450 minut.

HTC Smart využívá mobilní platformu Qualcomm Brew, mobilní operační systém, který  podle HTC umožňuje nabízet chytré telefony za přijatelnou cenu. Pozorný čtenář si však jistě všimne, že se nejedná o žádného ze stabilních zástupců mobilních operačních systémů jako je Symbian, Android nebo Windows Mobile, proto je otázkou, do jaké míry lze pro tento produkt skutečně použít označení smartphone - možnosti přidávání nových aplikací do telefonu totiž budou zřejmě velmi omezené.

Základem koncepce Sense jsou dle výrobce tři principy: Udělej to po svém, Zůstaň nablízku a Objev nečekané. HTC v této souvislosti zdůrazňuje především zacílení na udržování kontaktů s přáteli, přístup k nejrůznějším sociálním sítím a samozřejmě také základní funkce jako volaání a psaní textových zpráv nebo e-mailů.

HTC Smart

Očekáváme cenu do 4000 Kč s DPH, na českém trhu se novinka dle dostupných informací objeví přibližně v dubnu nebo květnu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?