Hlavní navigace

IBM představilo cloudové služby PaaS pro big data

6. 11. 2012

Sdílet

Firmy mohou pomocí něj rychleji a efektivněji vyvíjet a zavádět vlastní softwarové aplikace.

Na rozdíl od ostatních služeb cloud computingu, jakými jsou infrastruktura jako služba (IaaS) a software jako služba (SaaS), PaaS nabízí infrastrukturní základ pro běžné aplikace, nástroje a šablony. Ten si mohou společnosti pronajmout a rychle na něm vybudovat své vlastní účinné aplikace a provozovat je v cloudovém prostředí.

SmartCloud Application Services poskytuje samoobslužný a okamžitý přístup k  sadě nástrojů pro vývoj aplikací, middlewaru a databází dostupných formou šablon. IBM doporučuje firmám využít potenciál PaaS rozdílným přístupem k tvorbě, vývoji a správě aplikací. Mohou pak se zkušenými partnery určit nejvhodnější postupy a udržovat stejné šablony k využití napříč cloudovou platformou.

Součástí produktu SmartCloud Application Services je i soubor běžných služeb a předem připravených modelů, který urychluje vývoj a dodání nových aplikací, vylučuje manuální chyby a poskytuje konzistentní výsledky.

Vyvinuté aplikace lze provozovat ve veřejném cloudu pomocí produktu SmartCloud Enterprise, či v privátním cloudu pomocí řešení PureApplication System nebo s využítím Workload Deployer.

Podle globálního průzkumu IBM se IT manažeři snaží přijetím PaaS získat obchodní výhodu. Uvádějí přitom, že zvládnutí velkých dat je pro ně mezi několika strategickými cíli prioritou číslo jedna. Ze studie také vyplývá, že PaaS v současnosti využívá téměř 20 % respondentů, přestože více než polovina z nich ji považuje za velkou příležitost.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?