Hlavní navigace

IBM CityOne - hra, která má řešit reálné problémy měst

11. 10. 2010

Sdílet

CityOne nabízí developerům, urbanistům a úřadům veřejné správy příležitost rozvíjet řešení problémů, jež trápí současná města.  Hráči mohou vyzkoušet více než sto reálných scénářů transformace měst v různých odvětvích. Mezi nimi nechybí alternativní energie, řízení dopravního provozu, nakládání s vodou, bankovnictví nebo maloobchodní dodavatelské řetězce.  

Uživatel musí v rámci všech úkolů zvolit nejlepší způsob, jak vyvážit finanční, ekologické a sociologické zájmy města. V rámci omezeného rozpočtu mají hráči za úkol město rozvíjet,  hospodařit s jeho rozpočtem, zvyšovat spokojenost zákazníků i občanů a zlepšovat životní prostředí. Hráči se zároveň učí, jak mohou jednotlivé složky podnikových procesů, opakované využití služeb, cloud computing a technologie pro spolupráci zvýšit inteligenci organizací v rámci městských systémů.  

IBM propojila obsah hry CityOne s cloudovými funkcemi správy podnikových procesů. Ty umožňují komunikovat v reálném čase s ostatními hráči i odborníky IBM. Hráč tak může diskutovat o tom, jak se modely procesů ze hry vztahují k reálným implementacím. IBM není na poli tzv. seriózních her žádným nováčkem. V minulosti vydala IBM řadu her, například INNOV8, RoboCode nebo PowerUp, které používají školy, firmy i muzea. Sérii INNOV8 nyní používá více než tisíc univerzit a organizací po celém světě. IBM ji v rámci svého programu Academic Initiative nabízí školám zdarma.

IBM CityOne

Simulační hry mají dlouhou tradici a využívá je armáda, sportovci i vědci při objevování nových strategií, technik a pro rozvoj schopností potřebných pro jejich uplatnění. Hodnotu her si uvědomují také společnosti a přicházejí s  vlastními aplikacemi, které vytvářejí realistické simulace trhů, chování zákazníků a každodenních obchodních situací. Chcete-li si zahrát hru CityOne, navštivte web http://www-01.ibm.com/software/solutions/soa/innov8/cityone/index.html.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?