Hlavní navigace

Internet Explorer 8 je bezpečnější než Firefox

23. 1. 2010

Sdílet

Internet Explorer 8 je bezpečnější než Firefox

Americká mutace magazínu PC World ve svém komentáři upozorňuje na příliš silné emocionální ovzduší, které se rozhostilo na poli internetových prohlížečů, tedy paradoxně v segmentu, který by emoce zrovna vyvolávat nemusel. Je to už ale tak nějak historicky dáno, že Internet Explorer je považován za špatný (ve všech směrech) prohlížeč a alternativní konkurence je ta správná a dobrá. Dlouhou dobu jí byl hlavně Firefox, dnes už je ale škála výběru širší. Třeba takový Google Chrome má velké ambice.

PC World upozorňuje na výzkum provedený společností NSS Labs v minulém roce. Tehty se testovaly aktuální verze prohlížečů, a to především na schopnost zabránit v průniku nejrůznějšímu malware do počítače a na obranu proti phishingovým trikům.

Z testu přitom vyšel nejlépe právě Internet Explorer 8, který byl úspěšný v 81% pokusů, zatímco druhý Firefox (verze 3.0.11) pouze ve 27% případech a třeba Google Chrome 2 jen v 7%. Jistě, dnes už jsou ke stažení novější verze těchto prohlížečů, které jsou jistě bezpečnější, ale myslíte si, že skutečně dokázaly stáhnout mohutný náskok Internet Exploreru 8?

Je totiž pravdou, že IE je stále nejpoužívanějším prohlížečem na trhu a jako takový čelí největšímu množství útoků. Microsoft se tak pokouší připravit na veškeré eventuality, a je pravděpodobnější, že na dosud neodstraněné chyby přijde rychleji než konkurence. Případy jako ten nedávný s dírou v Internet Exploreru 6 mu na renomé jistě nepřidají, ovšem je třeba dodat, že se tu jedná o dvě generace starý produkt.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?