Hlavní navigace

Nová řada notebooků Sony Vaio Z - výkonný pracant

23. 1. 2010

Sdílet

Nová řada notebooků Sony Vaio Z - výkonný pracant


Novinka nabídne operační paměť o velikosti 4GB a dva SSD disky bez pohyblivých částí  o celkové kapacitě 128 GB. K dispozici je také integrovaná grafická karta NVIDIA GeForce GT330M s 1 GB GDDR3 VRAM. Nový systém Dynamic Hybrid Graphics optimalizuje grafický výkon notebooku - alternativou k manuálnímu výběru grafických režimů je režim AUTO, který detekuje typ aktuálního zatížení a automaticky přepíná mezi úsporným režimem STAMINA a výkonným režimem SPEED, tak jak to odpovídá náročnosti prováděných úkolů.

Nová řada notebooků Sony Vaio Z

 

Notebook VAIO Z váží 1,41 kg - základ šasi tvoří uhlíková vlákna a hliník, tedy materiály, které se vyznačují nízkou hmotností a zároveň slušnou odolností. Vzhled notebooku vylepšuje pevná a lehká opěrka zápěstí vyrobená z  jednoho kusu hliníku. LCD displej s úhlopříčkou 33,3 cm (13.1”) a LED podsvícením nabízí příjemné hodnoty jasu, ostrosti a kontrastu. Barevná škála (gamut) pokrývající 96 % Adobe RGB podle Sony zajišťuje kvalitní zobrazení Full HD videa i statických fotografií.

Vestavěný senzor okolního osvětlení pozná, že se zešeřilo a automaticky zapne podsvícení klávesnice. Zároveň sníží jas displeje pro úsporu energie a lepší čitelnosti.  Zajímavostí je tlačítko ASSIST na předním panelu, které zajišťuje přístup k softwaru VAIO Care. Tento program pomáhá při údržbě, diagnostice a servisu vašeho počítače VAIO - k dispozici je však zatím pouze v angličtině. K dispozici je zde také mobilní širokopásmová technologie VAIO Everywair 3G umožňující připojení k vysokorychlostním sítím na cestách.

 

Nová řada notebooků Sony Vaio Z

 

Nové modely VAIO Z jsou vybaveny procesory Intel Core a operačním systémem Windows 7 Professional. Kompletní řada doplňků obsahuje mimo jiné i speciální dokovací stanici, kožená pouzdra, myši a baterie s vyšší kapacitou. Nová řada Z notebooků VAIO od Sony bude v prodeji od konce března 2010 za cenu lehce pod 50 000 Kč.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?