Hlavní navigace

Imation - nové ultratenké SDD disky

3. 4. 2009

Sdílet

Nové SSD disky od Imation

 

Společnost Imation představuje veřejnosti novou třídu výkonných, ultratenkých SDD jednotek (Solid State Drives). Navíc nabízí novou sadu pro upgrade, velmi snadno instalovatelný SSD Upgrade Kit, který pomůže uživatelům s přechodem z pevného disku na vysoce výkonnou technologii SSD.

 

Společnost Imation reaguje na silnou a stále rostoucí potřebu odolnějších a energeticky úsporných produktů k ukládání digitálních informací. Představuje dva nové SSD disky a tím umožňuje jak enterprise uživatelům, tak i majitelům domácích PC kombinovat tuto výkonnou technologii s kvalitním designem.


Oba nové disky mají ultratenké profily a vylepšenou odolnost vůči elektrostatickým šokům a nárazům. Tyto SSD disky od Imation budou k dispozici v konfiguracích 2,5 palce nebo 3,5 palce, s kapacitami v rozmezí od 32GB do 128 GB. Později během tohoto roku Imation rozšíří své portfolio o SSD disky s kapacitami 256GB a 512GB.

SSD


SSD disky třídy M a S

SSD disky třídy M od Imation jsou vhodné pro uživatele osobních počítačů i notebooků, kteří vyžadují rychlé, úsporné a odolné disky pro použití doma, v kanceláři, nebo zejména v terénu. Pro podniková řešení jsou určeny hlavně SSD disky třídy S.


Sady pro upgrade


Pro upgrade tradičních pevných disků (HDD) na technologii SSD nabízí Imation zvláštní sady. Ty poskytují snadný upgrade notebooků nebo stolních počítačů s pevnými disky na SSD systém s vyšší výkonností. Sada Upgrade Kit obsahuje tyto komponenty:


-    SSD disk Imation
-    Konektorový kabel USB-SATA nebo SATA
-    Síťový kabel
-    Software Acronis True Image HDTM pro přenos operačního systému, aplikací a dat z původního pevného disku


O technologii SSD


SSD je technologie pro uchovávání dat, využívající paměť typu Solid State Memory. Ve srovnání s pevnými disky nemají SSD disky motorky ani pohyblivé součásti a tím poskytují uživatelům výhody: jsou rychlejší, odolnější a spolehlivější, produkují méně tepla a hluku, mají vyšší životnost a jsou odolnější vůči nárazům. Zároveň však zatím nedosahují takových kapacit jako klasické pevné disk a jejich pořizovací cena je vyšší.


O SLC a MLC

Existují dva typy paměťových buněk, známé jako single level cells (jednoúrovňové, SLC) a multi-level cells (víceúrovňové, MLC). Ve snaze snížit cenu paměti vyvinuli designéři komplexnější MLC design, který zdvojnásobuje objem paměti v jednom čipu. Jednodušší a nákladnější SLC využívá jeden bit informací pro každou buňku a tento bit může existovat v jednom ze dvou možných stavů: „1“ pro prázdný a „0“ pro naprogramovaný. MLC design uchovává dva bity v každé buňce v jednom ze čtyř možných stavů: „11“ pro prázdný, „10“ pro dvě třetiny, „01“ pro jednu třetinu a „00“ pro naprogramováno.

MLC mají výhodu ve vyšší hustotě uložených informací a v nižších nákladech na výrobu, ale jejich komplexnost vyžaduje větší kontrolu chyb. Vylepšený program EDC (pro vyhledání a opravy chyb) zabírá část kapacity pro ukládání dat, kterou MLC vytváří navíc, a k tomu jeho větší komplexnost znatelně zpomaluje paměťové čipy. Jednodušší SLC čipy dokáží zapisovat třikrát rychleji než MLC čipy a čtou o více než 40 % rychleji.

Testy životnosti ukázaly, že SLC čipy mohou být spolehlivější než čipy MLC. Jedna studie navíc prokázala, že SLC čipy jsou schopny uskutečnit 100 000 cyklů read/write v porovnání s 10 000 cykly MLC. Určité požadavky na rychlejší read/write cykly, jako Windows ReadyBoostTM, vedly k výrobě dvoukanálových (dual-channel) MLC čipů, které jsou mnohem rychlejší než jednokanálové (single) MLC paměťové čipy a mohou s SLC soupeřit co do rychlosti.


Dostupnost


Nové SSD produkty Imation a Upgrade Kit jsou k dostání u autorizovaných distributorů, ve velkoobchodech, v maloobchodní síti a prostřednictvím internetových obchodů po celém světě.

 

Ceny:

Imation S-Class Solid State Drives
Rozsah kapacity: 32GB - 128GB
Ceny: 11.880 - 40.500,- Kč bez DPH

Imation S-Class Solid State Drives Upgrade kit
Kapacity: 64GB a 128GB
Ceny: 23.328,-  a 40.824,- Kč bez DPH

Imation M-Class Solid State Drives
Rozsah kapacity: 32GB - 128GB
Ceny: 2.754 - 8.586,- Kč bez DPH

Imation M-Class Solid State Drives Upgrade kit
Rozsah kapacity: 64GB - 128GB
Ceny: 5.022 - 8.910,- Kč bez DPH

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?