Hlavní navigace

Systém pro správu životního cyklu virtuálních strojů ve smíšeném IT prostředí představil Novell

3. 4. 2009

Sdílet

Novinka podle výrobce nabízí správu virtuálních počítačů i hardwarových zdrojů všech typů nejpoužívanějších hypervisorů včetně Windows Hyper-V, VMWare ESX a Xen integrovaného v systému SuSE Linux Enterprise Server z jediného rozhraní.
PlateSpin Orchestrate (dříve ZENworks Orchestrator) spolu s dalšími produkty řady PlateSpin - PlateSpin Recon, PlateSpin Migrate a PlateSpin Protect - umožňuje zákazníkům profilovat, migrovat, chránit a spravovat serverové úlohy mezi fyzickými a virtuálními infrastrukturami v heterogenních IT prostředích.
„Uvedení produktu PlateSpin Orchestrate je dalším příkladem toho, jak Novell integruje technologii PlateSpin se svým portfoliem nástrojů pro správu úloh v datovém centru," řekl Joe Wagner, senior viceprezident a ředitel podnikové jednotky Systems and Resource Management společnosti Novell. „PlateSpin Orchestrate umožňuje našim zákazníkům zmírňovat rizika automatizací procesů, které jsou při ručním provedení náchylné k chybám, a zvládat komplexnost rostoucího množství virtuálních počítačů v datovém centru. A co je vzhledem k současné ekonomické realitě nejdůležitější, pomáhá snižovat náklady tím, že umožňuje podnikům využívat stávající infrastrukturu datového centra a využívat open source virtualizační technologie při zachování účinné správy."

Nové funkce produktu PlateSpin Orchestrate 2.0:
- Rozšířená podpora hypervisorů Microsoft Hyper-V, VMware ESX a ESXi i Xen integrovaného v systému SUSE Linux Enterprise Server.
- Nativní podpora hypervisoru VMware ESX, díky které není třeba používat VMware vCenter pro správu virtuálních počítačů založených na platformě ESX.
- Elegantní, intuitivní a snadno použitelné rozhraní, které usnadňuje správu virtuálních počítačů ve složitých infrastrukturách využívajících různé technologie hypervisorů od různých výrobců.
- Podpora protokolu LDAP, která umožňuje přímou integraci s nejpoužívanějšími adresářovými službami pro jednodušší správu uživatelů.
- Vyspělá automatizace založená na uživatelem definovaných událostech a spouštěcích mechanismech.
- Podstatně lepší škálovatelnost pro obsluhu stovek virtuálních hostitelských počítačů.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?