Hlavní navigace

Infrastrukturu úložišť v prostředí cloudů umožňuje vytvářet novinka od Symantecu

27. 10. 2009

Sdílet

 

Novinka podle výrobce dovoluje spravovat informace či při změně požadavků aplikací zvyšovat výkon a kapacitu bez narušení provozu. Určena je pro organizace libovolné velikosti, které chtějí pomocí privátních cloudů využívat vysoké dostupnosti informací a možnost spravovat velké objemy dat. Díky softwarového řešení nezávislého na platformě a také běžně dostupnému hardwaru podle výrobce mohou také snížit náklady.

Řešení umožňuje organizacím dynamicky přidávat a odebírat úložný prostor bez převedení systémů do režimu off-line a také je plně integrováno s řešeními pro zabezpečení a správu informací jako třeba Symantec NetBackup nebo Symantec Endpoint Protection. Zmíněné služby jsou spuštěné přímo v uzlech FileStore, čímž se odstraňuje potřeba dalších prostředků serverů a úložišť pro zálohování a zabezpečení.

Jediný systém FileStore může podle výrobce mít až 16 uzlů a 2 PB celkového úložného prostoru. Produkt je prý navržen tak, aby jej bylo možno rozšiřovat od základních konfigurací prostřednictvím cenově dostupných rozšíření odpovídajících potřebám a rozpočtu IT organizace.

Proces implementace se automaticky provádí a konfiguruje na základě pouhých několika parametrů zadaných správcem a přitom dle vyjádření Symantecu splňuje výkonové požadavky náročných aplikací, které pracují s velkými soubory, jako je práce se snímky ve zdravotnictví a geofyzikální průzkum.

Řešení FileStore je k dispozici za cenu od 6 995 dolarů za dva uzly a dva sokety procesoru.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?