Hlavní navigace

Integrované HPC řešení vhodné do cloudového prostředí představil Dell

6. 10. 2010

Sdílet

Nová řešení jsou určena především pracovníkům ve výzkumných centrech a univerzitním projektům, organizacím pohybujícím se ve finančním a energetickém průmyslu nebo například pro rozlehlá datacentra spravující cloudové aplikace.

Jedná se o tyto produkty (vlastnosti uvedeny podle údajů výrobce):

• PowerEdge C6105 je čtyřsystémové řešení s velikostí 2U, ve kterém má každé svůj vlastní dvou socketový server s AMD procesory. Díky takové integraci nabízí nízkou hodnotu TCO (Total Cost of Ownership) a vysokou energetickou efektivitu celé konfigurace. PowerEdge C6105 nabízí serverové hot-swap nody a pevné disky včetně redundantních napájecích zdrojů.

• PowerEdge C410x je externí PCI Express (PCIe) šasi s možností připojení 1 až 8 hostujících nodů k až 16 PCIe zařízením. Řešení je navrženo pro efektivnější napájení a chlazení grafických karet nebo PCIe zařízení. Nepotřebuje tak žádný procesor nebo paměťové moduly. Díky tomu nabízí externí PCIe šasi více flexibility při efektivnější správě energie a nákladů než klasické interní serverové GPU jednotky. PowerEdge C410x šasi v konfiguraci s 16 Nvidia Tesla M2050 grafickými kartami poskytuje až 16,5 Teraflopů výpočetního výkonu v operacích s plovoucí desetinnou čárkou.

• Nový blade server PowerEdge M610x je určen zákazníkům vyžadujícím databázovou akceleraci a nadstandardní výpočetní výkon díky integraci dvojice x16 PCIe slotů v kompaktní dvousocketové blade šasi. Ke konfiguraci lze dokoupit nové grafické řešení Nvidia Tesla nebo SSD disky Fusion-IO ioDrive Duo.

• Spolu s pracovní stanicí Precision T7500 nabízí Dell také nové výkonné grafické jednotky Tesla C2050 určené vědeckým a univerzitním výzkumným pracovištím, které využívají extrémně náročné CUDA aplikace.

• Platform Computing Cluster Manager 2.0.1 Dell Edition je specializovaný software, který umožňuje uživatelům rychlou integraci, běh a správu heterogenních linuxových clusterů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?