Hlavní navigace

Intel to s grafikou integrovanou v procesorech myslí vážně

15. 9. 2010

Sdílet

Nové čipy, kódově označované Sandy Bridge, budou postaveny na první „viditelně inteligentní” Intel mikroarchitektuře vyrobené v továrnách společnosti Intel využívajících 32nm technologii a druhou generaci tranzistorů high-k metal gate.

Nová rodina procesorů se bude vyznačovat „kruhovou“ architekturou. Ta umožní integrované grafice sdílet zdroje, jako je cache, přímo s jádrem procesoru. Tím se podle Intelu zvýší grafický i výpočetní výkon procesoru při zachování nízkých nároků na spotřebu elektrické energie.

Procesor "druhé generace" rovněž obsahuje vylepšenou verzi technologie Intel Turbo Boost. Tato funkce dokáže automaticky přesouvat nebo přidělovat jádra procesoru a zdroje pro grafiku tak, aby se zvýšil výkon. Notebooky a osobní počítače vybavené druhou generací procesorů Intel Core se na trhu objeví počátkem příštího roku. Nová grafická karta dle Intelu nabízí vylepšené funkce zaměřující se na oblasti, které dnešní uživatelé využívají nejvíce: HD video, 3D, hry, multitasking a sociální sítě.

Intel to s grafikou integrovanou v procesorech myslí vážně

Intel rovněž ukázal dvouprocesorový server vybavený novou generací čipů Intel XeonTM. Ten je vybaven softwarem využívajícím všech 32 vláken, která jsou v systému dostupná, a sadou AES New Instructions. Procesory Xeon nové generace pro dvousocketové servery a pracovní stanice využívají 8 jader a 16 vláken na procesor. Do výroby se dostanou v druhé polovině roku 2011.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?