Hlavní navigace

Internet ve 3D se objeví do 5 let

10. 4. 2010

Sdílet

Internet ve 3D se objeví do 5 let

 

Sean Koehl, technologický evangelista ve společnosti Intel, říká, že vyvíjející se technologie jednoho dne zcela změní způsob, jak interagujeme s elektronickými zařízeními i mezi sebou navzájem. Podle něj by se již do pěti let mohly objevit internetové aplikace, které budou přinášet realistické trojrozměrné zobrazení.

Koehl si myslí, že i lidské životy budou za několik let díky technologiím velmi odlišné od současné podoby. Pokud se podle něj podíváme na trendy posledního dekády, hlavními rysy bylo rozšiřování počítačů a nárůst mobility. Nyní dojde na přidání inteligence a schopností technologií. A rozšíření o třetí rozměr pak může přinést velmi odlišné zážitky, než na jaké jsme byli zvyklí dosud.

Ze všech nových technologií, které jsou momentálně ve vývoji v laboratořích společnosti Intel je Koehl nejvíce vzrušený právě ze 3D technologie a způsobu, jak pomocí ní je možné pracovat s on-line informacemi. Trojrozměrné prostředí by mohlo být pomocí internetu dostupné během pěti let, i když řada činností zůstane i nadále ve dvou dimenzích, jako např. čtení textů. Ve třech rozměrech bude možné pak dělat věci, které současný internet vůbec neumožňuje. Budou moci vzniknout například virtuální konferenční místnosti, ve kterých se účastníci přednášek budou cítit tak, jako by seděli u stolu vedle mluvčího. Ten ovšem bude moci být tisíce kilometrů daleko.

Celý článek si můžete přečíst na spřízněném serveru Computerworld:

http://computerworld.cz/internet-a-komunikace/trojrozmerny-internet-prijde-mozna-uz-za-pet-let-6254

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?