Hlavní navigace

Jaká bezpečnostní zlepšení přinese podzimní update Windows?

14. 9. 2017

Sdílet

Marisa Rogersová z divize Windows & Devices osvětlila, že se Microsoft chystá provést dvě změny v procesu nastavování Windows 10. Díky aktualizaci budou uživatelé v průběhu tohoto procesu moci získat přímý přístup k prohlášení o [pravidlech] soukromí pro operační systém. Kromě toho vám stránka označená jako „zjistit více“ (learn more) umožní přímý přechod k informacím, týkajícím se specifických témat, jako jsou poloha, diagnostika, funkce šité na míru, reklamy či rozpoznání řeči, aniž byste museli procházet celý dokument.

Další novinkou chystané aktualizace budou individuální povolení pro aplikace nainstalované prostřednictvím Microsoft Store (což ostatně nedávno uvedl Google ve svém Androidu). Po aktualizaci budete vždy požádáni, abyste dané aplikaci umožnili přístup například k webkameře, mikrofonu, kalendáři a kontaktům.

Stojí za zmínku, že povolení pro aplikace bude platit pouze pro ty appky, které byly nainstalovány až poté, co aktualizujete na Fall Creators Update. Správu povolení pro dosavadní aplikace je třeba řešit manuálně v nastavení.

Podnikoví zákazníci navíc získají přístup k novým možnostem nastavení, které omezí na minimum množství diagnostických dat, sdílených s Microsoftem.

Aktualizace Windows 10 Creators Update je naplánována na 17. října, ačkoliv členové programu Windows Insider dostanou možnost si ji vyzkoušet už dříve.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?