Hlavní navigace

Jednoduchý vývoj aplikací pro různé mobilní platformy pomocí jediného nástroje

5. 9. 2012

Sdílet

Nástroj HTML5 Builder, který umožňuje návrh a vývoj jak samostatně provozovaných mobilních aplikací, tak webových aplikací v celé jejich šíři pro více operačních systémů, představila firma Embarcadero. Výsledné aplikace je možné využít jak na webových serverech, tak v on-line obchodech s aplikacemi.

Na rozdíl od samostatných aplikačních rámců nebo základních editorů jazyka HTML představuje nástroj HTML5 Builder úplné integrované vývojové prostředí (IDE) pro tvorbu webových a mobilních aplikací. Novinka využívá standardní webové technologie, tedy HTML5, CSS3 a JavaScript, protože tyto technologie jsou podporovány všemi operačními systémy a dodavateli platforem.

Jsou vhodné pro rychlou tvorbu prakticky všech aplikací a jejich nasazování do provozu, podle výrobce možná s výjimkou těch nejsložitějších a nejnáročnějších. Pro práci s dynamickými daty v podnicích obsahuje HTML5 Builder integrovanou podporu serverových metod v jazyce PHP a podporu všech populárních databázových serverů.

Pomocí nástroje HTML5 Builder mohou vývojáři vytvářet webové aplikace v celé šíři, tedy od klienta až po server nebo zcela nezávislé mobilní aplikace pouze jednou pomocí standardních webových technologií a nasadit je do provozu na různých operačních systémech. Tím se prý dramaticky zkrátí čas vývoje pro různé platformy.

Knihovna jQuery vývojářům také pomůže jednodušeji vytvářet lépe vyhlížející aplikace; navíc mají k dispozici styly uživatelských rozhraní, animační nástroje Visual CSS3 a komponenty pro přetažení do projektů, jako například Canvas, Geolocation a Audio/Video.

HTML5 Builder je už dostupný jako samostatný produkt nebo jako součást sady nástrojů RAD Studio XE3.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?